• Неодамнешно
  • -40 %
224Pcs Заедничката Болка Болка Ослободување на Кинески Шкорпија Отровот Екстракт од Колено на Ревматоиден Артритис, Болка Печ Тело Massager C498

224Pcs Заедничката Болка Болка Ослободување на Кинески Шкорпија Отровот Екстракт од Колено на Ревматоиден Артритис, Болка

DEN 720.00
DEN 1200.96

Количина на стоки
Тековен


Топла Голема Продажба!!!!
Пакет :
224 Pcs=28 Bags × Кинески Болка Гипс (8 Pcs/1 Bag, 224 Pcs во 28 Bags, 28 Bags/1lot)
Име На Производ : Кинески Болка Гипс
Структура и Материјал : се Состојат од далеку IR керамички во прав,медицински PSA,не-плетени,за ослободување на хартија итн.
Далеку IR емисија бранова должина е 8um-15um.
Погоден Предмет : им Помогне на третман за cevical ' рбет,рамо periarthritis,lumbar мускулите вирус,коленото заедничка болка.
Големина : 7cm*10см
Спецификација : 8 Компјутери/1 Bag, 28 Bags/1lot
Насоки :
1. Возрасни и деца над 12 години : се Применува за да ја ефектуира област како што е потребно,не повеќе од 3 пати на ден за 7 дена.
2. Деца под 12 години : се консултира лекар.
3. Чиста и сува на ефектуира област.
4. Отстрани од поддршка филм и да ги применуваат,се отстрани од кожата по најмногу 8 часа' апликацијата.
Престанете да го користите и побара лекар ако :
1. Осип,болка или прекумерна иритација на кожата се јавува.
2. Услови и да се влошат.
3. Симптомите траат повеќе од 7 дена или разјасниме и occour повторно во рок од неколку дена.
Како да го Користите :
1. Измијте ги рацете пред примена на далноводи.
2. Чиста и сува погодената област.
3. Се наведнуваат на парче и да ги отстрани филмот да се изложуваат на лепило страна.
4. Се применуваат лепило страна директно на кожата во погодената област.
5. Користете само една далноводи на погодената област, печ може да трае до 8-12 часа.
7. Измијте си ги рацете после отстранување на patch.
8. Ако болката е постојана 8-12 часа по првата лепенка и вториот печ може да се примени.
9. Ве молиме да го отстраните првата лепенка пред примена на нова.
10. 8-12 Часа за секој пат, 4-5 пати неделно.

Други карактеристики

Бренд Име:
Povihome
Примена:
Телото
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
C498-28Bags
Големина:
Medium
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Објектот:
За бел тигар
Големина:
7*10cm
Точка име :
Болка Гипс/ Тигар Гипс
Многу Тип:
8Pcs/1Bag, 28Bags/1lot
Рок На Траење:
2 години
време на испорака:
Во Парк Со Брза Испорака
Сертификат:
CE,ISO9001, Б.В., TUV

Најдобри понуди