• Неодамнешно
  • -40 %
0.6/0.8/1mm 100g Калај Олово Калај Жица Флукс 2% се Топи Колофон Core Електрични Железо Додатоци Лемење Лемење на Жица 63/37 Гајтанот Ролна

0.6/0.8/1mm 100g Калај Олово Калај Жица Флукс 2% се Топи Колофон Core Електрични Железо Додатоци Лемење Лемење на Жица

DEN 190.00
DEN 315.84

Количина на стоки
Тековен


Превозот :
48 часа брза испорака
1.0 mm точка на Топење : 183~255°C Нето Тежина : 100g/3. Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електроника уреди , DIY многу предмети и други. Корозивни мали.
Се враќа :
Нашата политика на враќање е едноставна, ако не сте 100% задоволни со купувањето ние ќе ви ги даде целосна наплата
без никакви проблеми.8/1mm 100g Калај Олово Калај Жица Флукс 2% се Топи Колофон Core Електрични Железо Додатоци Лемење Лемење на Жица 63/37 Гајтанот Ролна
Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок квалитет Флукс : 2.
Вашето мислење е многу, многу важно за нашата продавница. Ќе ви се допадне!
Плаќање :
ние прифаќаме : paypal, зачувам
кога го користите зачувам,вашиот moeny е депониран сигурно во вашата сметка,парите ќе бидат објавени до нас само откако ќе се потврди на испорака. Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го напушти известување или пораки за тоа.5 оз Име : 63/37 колофон core лемење Помалку остатоци, светла точка, сигурен. ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк. Ние внимателно и правилно, да се спакуваат и да брод вашата предмети. Ако не сте задоволни со нашата продавница.Ви благодарам многу. ако не се recived парцела во 60 дена,ве молиме да ни овозможи 3-5 работни дена за проверка undelivered пакети пред ние ова прашање ќе се наплата. Лемење перформанси е добро.Ве молиме да оставите позитивен фидбек. Ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail ако не добија нашиот одговор.плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Ние се стремиме да се одговори на сите прашања и да ги реши сите проблеми што е можно побрзо 2.0% Боја : сребрена Жица со дијаметар : 0. За време лемење spatter помалку, пушат помалку, мирис се чувствува опуштено.)
Повратни информации :
Ако имате било какви прашања, нашата Служба за корисници службеници добредојде на е-маил или јавете ни се. ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по уплатата confimation (освен одмор)
2. Добро solderability, изолација отпор Лесно да се носат и тоа е сигурно електронска ентузијасти од суштинско значење gadget. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. (14 дена пари назад, ќе плаќаат врати превозот.

Други карактеристики

Дијаметар:
1.0 mm, 0.8 mm, 0.6 mm
Тежина:
100g
Флукс Содржина:
2.0%
Број На Модел На:
N/A
Дијаметар:
0.6 mm/0.8 mm/1.0 mm
Точка На Топење:
183~255
Бренд Име:
Вашиот Цие
Примена:
електротехника и електроника, лемење делови
Материјал:
Калај

Најдобри понуди