• Неодамнешно
  • -13 %
Kaisi 50g Флукс 1.2% парична Казна Жица Калај Олово Лемење на Жица Sn60 / Pb40 за Прецизно Заварувачки Работи (0.4 mm / 0.5 mm / 0.6 mm Опционално)

Kaisi 50g Флукс 1.2% парична Казна Жица Калај Олово Лемење на Жица Sn60 / Pb40 за Прецизно Заварувачки Работи (0.4 mm

DEN 144.00
DEN 165.12

Количина на стоки
Тековен


Карактеристики :
- Биле третирани со специјална технологија со оксид отстранување и антиоксиданс имајќи.
- Имате помалку оксид solderability, satisfyingly користи во бран и железо лемење процес со светли и полни sodering поени.
- Отпорни на абразија.
- Duable и животната средина.
Жица со Дијаметар : 0.4 mm / 0.5 mm / 0.6 mm
Флукс : 1.2%
Легури : Sn60 / Pb40
Материјал : Калај олово
Главната Боја : Сребрена
Тежина : 50g
Примена : Широко се користат во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други, специјални за прецизен инструмент.
Пакет Тежина : 56 G / 1.98 Унци
Пакет Димензии (L*W*H) : 55*55*28 ММ / 2.17*2.17*1.10 Инчи
Пакетот Вклучува :
1 x 50g Лемење на Жица
1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот Адреса. 4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 5. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е на клиентите задоволство! 1. Ако производи е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака. Ние ќе рефундирање на вас според фактичката состојба. 2. Ако не сте задоволни со стоката, можете да изберете да се вратат. И сите се вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање. 3. Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците направени. 1.Вашето мислење е многу важен за нашиот Бизнис развој, па ве молиме да ја напуштат Повратни информации Од 5 Ѕвезди, ако сте задоволни со нашите производи,ви Благодарам многу. 2.Не остави Негативни Повратни информации без да се бара од нас за да им помогне на, ве молиме Слободно контактирајте со нас, прво ако имате било каков проблем. Ние ќе одговориме на сите пораки што е можно побрзо. Однапред ви благодариме за вашето трпение.

Други карактеристики

Дијаметар:
0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm
Тежина:
50g
Флукс Содржина:
-
Материјал:
Калај
Бренд Име:
ChgImposs
Точка На Топење:
-
Дијаметар:
0.4 mm / 0.5 mm / 0.6 mm
Број На Модел На:
EPC_WES_102
Примена:
Прецизни Заварувачки Работи

Најдобри понуди