• Неодамнешно
  • -8 %
Корисни Лемење Фитил 1.5 М 2.0 mm Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил Чист Кислород-free) Бакарна Жица Лемење Додатоци

Корисни Лемење Фитил 1.5 М 2.0 mm Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил Чист Кислород-free) Бакарна Жица Лемење Додатоци

DEN 51.00
DEN 55.68

Количина на стоки
Тековен


Опис :
100% Сосема нов и висок квалитет.
Обложени со ултра висока чистота на водата бела колофон флукс.
Одлична термичка трансфер за побрзо, побезбедно desoldering користење на пониска температура песна
За да го користите : Место на лемење фитил во текот на делот кој треба да се desoldered, ќе се применуваат вашата топла лемење железо и лемење ќе биде потопено во плетенка, повторете го со свежа областа на плетенка до заеднички се ослободи од вишокот лемење.
Ве молиме имајте предвид дека должината на фитил е 75см, не 1.5 м како печатени на објектот.
Должина : 5 нога (1.5 м)
Ширина : 2 mm
Материјал : Бакар
Пакет Се Вклучени :
1 x Desoldering Фитил

Други карактеристики

Бренд Име:
Furnishard
Материјал:
Калај
Дијаметар:
2 mm
Број На Модел На:
GJ0047
feature1:
лемење на жица
feature2:
Лемење
Feature3:
Лемење

Најдобри понуди