• Неодамнешно
7 бои фотон PDT предводена за нега на кожата на лицето маска сино зелено, црвено светло терапија PDT фотон доведе лицето маска

7 бои фотон PDT предводена за нега на кожата на лицето маска сино зелено, црвено светло терапија PDT фотон доведе лицето

DEN 3840.00

Количина на стоки
Тековен


7 бои на светлината мини дома салон преносни за нега на кожата led светло терапија маската CE усогласат
Функции :
1.
Она што може да Кожата LED направи за вас?
1.
Третман теоретска настава :
LED медицински третман систем, како и најновиот high-tech производ, усвојува увезени ген биологија-бран светилка-куќа со повеќе од 99% од оригиналната ПРЕДВОДЕНА од Америка, со единствена пренесување на технологија со светлосен сигнал во светот, не топлина ефект
За нашата Кожа LED
Led светло терапија се покажа како ефективна за третман на неколку аспекти стареење на кожата . овие резултати се поддржани од страна на двете производството на колаген и да се зголеми
зголемувањето на бројот
LED светло третман Принципот
како светла работа?
led светло Терапија е употреба на специфични бранови должини на светлината која ја даде исклучи енергија, која се користи во многу апликации.
За подобрување на вашата Кожа LED, Иновираат Photonics recommed гледаат квалификуван dernatologist или естетичар, заедно со добра тематски акни производ.Спречи breakouts
4.Се мијат твоето лице со goos квалитет на нега на кожата на производот пред да го користите на Кожата LED, Иако факултативниот , резултатите ќе биде повеќе драматични доколку се користи со висок квалитет на нега на кожата производи.ги убие бактериите кои го предизвикуваат место и мозолчиња.Се минимизира лузни
Како да ја Користите Вашата кожа LED?
Земете pictue
Пред да ја користите вашата кожа ПРЕДВОДЕНА за прв пат тоа е многу важно да се земе слика на областа што ќе биде решавањето , Подобрување генерално се одвива во мали зголемувања и може да биде тешко да се види и на дневна основа, да ги Преземе слика во во соба во која нема природна светлина и дупликат на точната осветлување повторно кога ќе се земе вашата "по" слики
Со користење на кожата LED
1. Тематски акни производи НЕ треба да се користи пред да го користите на вашата Кожа LED, но може да се примени и потоа. Подобрување : Крупни Пора, Мало Кожата, тенки Брчки, Сива тен.Не Фото Подмладување или LED Светло Терапија предизвикува никаква болка?
Не, тоа не caise СЕКОЈА болка на сите. Desalt : Fleck, Изгореници, Возраст Пигмент и слично. Сосема спротивна всушност, како што има многу благотворно и смирувачки ефект
4.

Други карактеристики

Тип:
убавината здравје
Број На Модел На:
Маска
Големина:
none
Лажни Eyelash Занает:
Машина Направени
Бродови Од:
Кина
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
SYLPH

Најдобри понуди