• Неодамнешно
Зборувајќи Аудио Рекордер Јазик Преведувач Говор на Говор /Текст говорниот Глас Учење Алатка 28 Мулти-јазик за Превод

Зборувајќи Аудио Рекордер Јазик Преведувач Говор на Говор /Текст говорниот Глас Учење Алатка 28 Мулти-јазик за Превод

DEN 13439.52

Количина на стоки
Тековен

Зборување Преведувач усвојување i FLYTEK и Google преведувачки услуги, Тоа може да говор на говор преведете одбраниот 2 различни јазици меѓу вкупно 28 видови на јазици. Сега на допир на зборува копчето, тоа да бидат способни да комуницираат на шпански, руски, германски, холандски, француски, италијански, дански, Јапонски, португалски, арапски, корејски, полски, шведски, чешки, унгарски, Виетнамски, Тајландски, Мандарински Кинески и англиски јазик. 32 GB картичка)
Многу јазици, преведени во целиот свет, без разлика каде се наоѓате во земјата, гласот на преведување задолжено за да се осигура дека ќе комуницираат без отпор.
Пакет се вклучени :
1 x јазик преведувач (со вграден-во 8 GB меморија, батерија вклучени)
1 x USB кабел
1 x Упатство
1 x USB Напојување со Полнач.
Глас на текст, лесен и брз - интелигентни глас влез / излез, понудата проштална да желка брзина на текст, лесно да се добие,
Историски собирање, да заштедат време и напор - времето е пари, говор на текст и снимање функција ви овозможува да ги видите превод снимање во кое било време.
- во реално време на дијалогот, така што не постои пречка за комуникација
-Треба мрежна конекција, поддршка можете да приклучок на локалните 4 G SIM Картичка или Wi Fi конекција (само поддржува 2.
За оние кои патуваат многу.
Ако ви се честа патник, овој јазик преведувачот може да ви помогне да се надминат јазичните бариери ќе средба за време на вашиот патувања.
Мулти платформа, повеќе точни - вградени повеќе врвот превод платформа, да ви даде точен превод резултати. Главни функции вклучуваат : l
- пренослив дизајн, џеб големина за лесно носење, елегантна и интуитивен кориснички interfacel
- 28 јазици можат да бидат говор на говор преведени лице по лице
- резултатот на читање на глас.
За оние кои сакаат странски јазици и од странски култура.
Примена :
Туризмот Превод патување во странство мора да комуницира со локалното население за време на туристичка посета, со гласовен превод, изјави Кинески едни со други, исто така, може да се разбере.
Учење превод - зборуваат вашиот мајчин јазик, итно огласи во избраниот јазик со превод на текст покажува до многу брз.4 G wifi рутер, не поддржуваат јавни wifi)
Сите зборуваат или зборување преводот може да биде снимен во вграден во 8 GB мемориска картичка (max поддршка. Говор на Текст, Преведувач, Толкувач, корисникот може да говор на говор преведе помеѓу било 2 одбрани јазици, на пример, од Кинески на англиски, англиски на шпански, корејски да Јапонски, шпански на француски и така натаму Кога сте поврзани на Wi-Fi или 4 G превод квалитетот е 90-100% ,гласот или аудио може да се префрла во текст директно го покажа на екранот и се спаси во вграден во 8 GB Мемориска картичка, можете да преземете и зачувате во вашиот компјутер !
било 2 јазичен пар [2 било одбрани јазици] -Алатка за Учење на Јазик
За оние кои е изучувањето на странските јазици.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Спогодба Додаток
Бренд Име:
SACAM
Одговарање На Режимот:
Рачни
Контрола На Пристап:
Никој
Samrt Дома Интерфејс:
No
Материјал:
Пластични
Големина:
11.8*4.3*0.8CM
моќност:
вграден-на полнење полимер батерија
Водоотпорен:
No
Број На Модел На:
ST08
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Никој
Инсталација:
НЕМА ПОТРЕБА

Најдобри понуди