• Неодамнешно
  • -45 %
10 Видео Врата Телефон Спогодба Врата Систем На Врата Спогодба Надзор Жичен Систем Home Security Комплет Водоотпорен Повик Panel

10 Видео Врата Телефон Спогодба Врата Систем На Врата Спогодба Надзор Жичен Систем Home Security Комплет Водоотпорен

DEN 5940.00
DEN 10800.00

Количина на стоки
Тековен

1"TFT Екран во Боја со Висока Резолуција
♦Супер-Тенок Дизајн
♦Допир Копче
♦Соба в соба Спогодба
♦Вратата Одговарање, Следење И Отклучување
♦Прилагодливи Боја, Светлина и волумен
♦Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max.
Со Jea Tone 10. Ако SD-Картичката не се Применува, Ќе Следи Само Снимете Слика.
Часовник И Датум На Чекање
Со Оваа Нова Функција, Може да се Сметаат Внатрешна Следи како Часовник Виси На Ѕидот.32 GB SD Картичка
Спогодба Кодот
Hands-free Dual-начин на Комуникација
Одложување Повикувајќи Време
120s
Тастатурата
Допир На Копче
Моќност & Потрошувачка
Надворешно Напојување 12 V DC; екранот во Мирување : 3 W; Работни : 5 W
Материјал
Акрилик Пијано Лак Школка
Снимање
Слика : Jpeg Формат; Врски, За Да Обезбедат : Avi Формат
Поддршка
2 Повик Панел +4 Затворен Монитор + 2 Аналогни Камера & 2 ПИР
Работа Темп
-10°C +60°C
Инсталација
Површината Монтирани Пакет
1x Затворен Следење
1x Следи Монтажа Плоча
1x Адаптер
1x 200mm 4 Pin Connerctor
2x Gurantee Картичка
2x Упатство
1x Отворен Повик Panel
1x Повик за Панел Монтажа Плоча
1x 200mm 2 Pin Конектор
2x Завртка Торба
2x Квалификуван Сертификат
1x Ветер : Маска
Ве Молиме Белешки:
Продолжување Кабел(5m,15 милиони,25m) Не Е Вклучен, Треба Да Го Купите Одделно Според Вашите Потреби.1" Широк Боја HD TFT LCD, 1024*600
Меморија
Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max.32 GB SD Картичка
♦12 Тон На Ѕвонење За Избор
Производ Спецификации-Monitor
Следи & Резолуција
10. Hands-free Двојна Комуникација
Dual Комуникација Е Поддржан Помеѓу Посетител Надвор И Господар Внатре. Ако Ви Треба За Да Се Поврзете Друг Систем ,Ве Молиме Контактирајте Со Нас За Техничка Поддршка Пред Да Го Купат. Со Оваа Функција, Само Треба Да Притиснете На Копчето За Отклучување На Монитор.6 mm(68°) Pin дупка Леќа
Ноќ Визија
ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, 3pcs IR Led диоди
Електронски Кодот
Поддршка
Потрошувачка На Енергија
200m A Max. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски.
Прилагодете Го Заклучите Време, Компатибилен Со Сите Електронски Заклучување (Не Се Вклучени)
Поддршка за Да се Поврзете Задоцнување Функција на Електронско Заклучување На Овој Систем.(Влез : 100 V-240 V)
Ние Ќе Испрати Апликативната Адаптер За Вашиот Според Вашите Држави Инсталација Метод
Конекција Дијаграм
ПИР Сензор И видео надзор Камера Инсталиран Да Работат Заедно Може да го Алармот и Снимање на Видео (Камера со поединечна моќност).

Други карактеристики

Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
моќност:
Надворешна сила DC12V
Број На Модел На:
P201B1M105W1
Бренд Име:
JeaTone
Тип:
Спогодба Систем
Врата:
Yes
Сензор Големина(Инчен):
1/3
Водоотпорен:
Yes
Агол На Гледање (°):
65
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Samrt Дома Интерфејс:
No
Големина:
10 Inch Video Intercom System
Комплет За Конфигурација:
Еден на еден видео doorphone
IP Камера Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Материјал:
Акрилик Пијано Лак школка
Одговарање На Режимот:
Hands-free
Екранот Големина на Екранот(инчи):
10
Технологија:
Аналогни
Камерата:
боја
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
моќност:
500mA max.
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Резолуција:
1200TVL
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
1024(H)*3(RGB)*600(V), 2.8 MM Широк Агол Леќа
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL

Најдобри понуди