• Неодамнешно
  • -10 %
AC110V-230V 3/4/7 Жици од не 'Рѓосувачки Челик 3/4 Електрични Моторните Топката Вентил Со Индикатор BSP/NPT DN20 Женски Нишка 2-Начин

AC110V-230V 3/4/7 Жици од не 'Рѓосувачки Челик 3/4 Електрични Моторните Топката Вентил Со Индикатор BSP/NPT DN20 Женски

DEN 1600.00
DEN 1777.92

Количина на стоки
Тековен

Вртежен момент на Сила : 2 Н. Ние треба 3-5 дена за производство.
****************************************************************************************
**************************************************************************************** Опис : Производ Модел : TF20-S2-C (со позиција индикатор) Клучни Зборови : Месинг 1/2" Моторните Вентили, 2 Пат Електрични Shut-off Вентил
Производ големина : BSP/NPT 3/4", DN20 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Работен Напон : AC110 V-230 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR303 / CRR401 / CR704(Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.
9, Различни жици за контрола на методи за опција која вклучува 2/3/5 жици за контрола, нормално отворен/затворен, сигнал повратни информации и слично.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 **************************************************************************************** ****************************************************************************************
Апликации :
HVAC
Фан серпентина
Централна Воздух за условен Систем
Вода Heter
solor греење на Вода
За третман на вода
вода автоматска контрола на Опрема
Замена на електромагнетниот вентил,особено кога електромагнетниот не можат да работат сигурно
****************************************************************************************
Колку за контрола на квалитетот на ТФ бренд моторните топчестиот вентил?
1, Actuator домување користиме високо квалитетен инженерски пластика за да се спречи стареењето и УВ;
2, Метал опрема систем може да гарантира вентил работата на постојан и долг живот работи;
3, 200 пати електронско тестирање пред испраќање, секој вентил треба да се отвори/затвори 200 пати од страна на моќ во ова тестирање;
4, Тип бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на секоја серија вентили;
5, заштита класа, исто така, е IP67, сите активатори се целосно затворена за IP67 спецификации за да се спречи вода ingress;
6, Лебдејќи печат структура, нема истекување, погодна за тешки нечистотија или долго време да работи. Стекнати CE сертификација и ИСО сертификација.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤80 MA (500 m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. ТФ серија моторните вентили карактеристики целосна порта топката вентил, на вентил за да не го загубите какви било проток на вода или притисок на работа.

Други карактеристики

Спецификација:
NPT, BSP
Напон:
AC110V-230V
Жици За Контрола На:
CR303, CR401, CR704
Actuator Режим:
Со Настава
Порт Големина:
3/4, DN20
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
TF20-S2-В
моќност:
AC110V-230V
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
Вртежен момент:
2Nm
отворена/затворена време:
5sec
опрема материјал:
Метал
Напон:
AC110V-230V wide voltage
позиција индикатор:
Yes
прирачник замени:
Никој
Контрола На Жици:
3/4/7 жици
вентил нишка:
bsp / npt

Најдобри понуди