• Неодамнешно
Универзална Трки Карбонски Влакна Ладна Храна Индукција Комплет Карбонски Влакна на Воздухот Комплет Филтер за Воздух Кутија без Вентилатор

Универзална Трки Карбонски Влакна Ладна Храна Индукција Комплет Карбонски Влакна на Воздухот Комплет Филтер за Воздух

DEN 648.00

Количина на стоки
Тековен

Универзална Трки Карбонски Влакна Ладна Храна Индукција Полнење на Воздухот Комплет Филтер за Воздух Кутија без Фан На Ладен Воздух доза систем relocates филтерот надвор од моторот оддел за реализација на најкул воздух влезот температури можни. Ладилникот за воздух носи повеќе кислород, што се преведува во повеќе интензивни експлозија во комора за согорување за да се создаде повеќе коњски сили и вртежен момент. Но тоа е само дел од власта равенка. Подесување на доводна цевка во должина и дијаметар на натпреварот на мотор резонанца им помага на движат повеќе воздух во цилиндрите (се мисли на вашиот мотор како big air пумпа), и ова подесување ни овозможува да дава максимална моќност добивки во текот на целиот опсег ВРТЕЖИ во минута. Овој Студен Воздух Доза Комплет е со висок проток на ладен воздух продолжување систем дека тоа е многу важен дел на вашиот автомобил. Промена на високо-проток на воздух филтер може да го намали отпорот на моторот воздухот, а зголемување на воздухот приливот и максимална јачина ефикасност во единица време кога моторот работи. Универзална одговара за повеќето автомобили Материјал на Филтер : Карбонски Влакна Големина на Филтер : 190mm(L) x 132mm(Д) Должината на Карбонски Влакна : 181mm Калибар на Влезот : 68mm Должина на Прилагодливи Цевка : 250mm (Не се Протегала) Калибар на Прилагодливи Цевка : 73mm Пакет се Вклучуваат : 1 постави Нов - инструкции не се вклучени - професионална инсталација препорачува

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
PERRIN
Име На Модел:
внесувањето воздух
Frequence Опсег:
00
Објектот Ширина:
00inch
Модел Година:
Универзална
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Објектот Висина:
00inch
Автомобил Производител:
Универзална
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
внесувањето воздух
Објектот Должина:
00inch
Објектот Тежина:
2.4kg

Најдобри понуди