• Неодамнешно
  • -5 %
2 во 1 HD Автомобил на Сонце Очила Очила Ден и Ноќ Анти-заслепуваат Sunshade Огледало Автомобилот Сонцето Сенка Стакло Блескави Очила

2 во 1 HD Автомобил на Сонце Очила Очила Ден и Ноќ Анти-заслепуваат Sunshade Огледало Автомобилот Сонцето Сенка Стакло

DEN 1006.00
DEN 1058.40

Количина на стоки
Тековен


2 во 1 HD Автомобил на Сонце Очила Очила Ден и Ноќ Анти-заслепуваат Sunshade Огледало Автомобилот Сонцето Сенка Стакло Блескави Очила * Вклучува 2 огледала, транспарентни сива еден нијанси на сонце во ден, додека жолтата блокови на автомобил светла во ноќен * Очи удобност, олеснување на око замор, ефикасно да се заштити безбедноста на возење под силна светлина. * Блокирање на автомобил светлина во ноќта. * Засенчување на сонце во текот на денот. * Универзална големина, 320x110x2mm, одговара на повеќето автомобили & комбиња сонцето стакло организатор движи од 115 до 195mm * Инсталацијата е едноставна, пренослив. Како да се употреба во ноќно време : Започнете со обликот на ден употреба. Притисни на сива панел нагоре се додека не допира неподвижни зафат. Потоа, флип жолта панел надолу. Можете да се прилагоди на позицијата на вашата оригинална стакло за подобар поглед. Предупредувања и Совети : Да се инсталира на производ, ве молиме притисни нанадвор нежно надворешниот прирабници на екрани со притисок применува еднакво. Ако прашина или нечистотија е очигледна на екранот површина, едноставно користете мека hairbrush или chamois кожа за да се отстрани прашина или нечистотија . За тврдоглави нечистотија или дамка, ве молиме одвојте екранот прво со олабавување на завртки со шрафцигер и потоа исплакнете ја темелно. За чистење, не користете груби крпа или испарливи растворувачи, како алкохол или со боја потенки, со сапуница вода. Конечно, исушете со lint-слободен крпа. Избегнувајте да го користите овој производ за време на возењето во темно или темни области во кои ноќ визија уреди треба да бидат многу повеќе корисни. Овој производ е никогаш не се наменети да бидат замена за ноќно системи.

Други карактеристики

Бренд Име:
LeeSpring
Поставување на Возило:
автомобил покрив
Материјал Тип:
ABS
Осветленост Дел Број:
8948498
Објектот Должина:
30
Другиот Дел Број:
652165
Производителот Дел Број:
4515
Специјални Функции:
сонцето стакло
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Тежина:
0.6
Објектот Висина:
10
Објектот Ширина:
20

Најдобри понуди