• Неодамнешно
  • -9 %
( пакет продаде) Huawei WIFI Extender WiFi Repeater Безжичен Рутер WS320 и WS323

( пакет продаде) Huawei WIFI Extender WiFi Repeater Безжичен Рутер WS320 и WS323

DEN 2533.00
DEN 2784.00

Количина на стоки
Тековен

Домашна Wi Fi рутери имаат тенденција да бидат седнати веднаш до земјени господар приклучок, обично во ходникот или на едната страна од куќата која не е секогаш најефикасен локација за дистрибуција на сигнал низ целата зграда.3 макс потрошувачка на Енергија : Димензии : 73 73 x x 30.
СПЕЦИФИКАЦИИ : Модел : WS323 Работни модови : Wi Fi Рутер / Wi Fi Клиент / Wi Fi Repeater Wi Fi : 802.WPS Спарување
2. Заштеда на енергија и еко-пријателски.
Нова Надградба на Huawei WS320 150 Mbps Безжична Extender Repeater Рутер проширија сигнал безжичниот сигнал покриеност Оружје
Спецификации
1.
Поставување :
На WS320 може да се постави лесно во само неколку чекори :
Приклучокот WS320 во сила socket
Притиснете на "спарување' копчето (WPS) на постојните Wi Fi рутер
Притиснете на "спарување' копчето на Huawei WS320
Почекајте неколку секунди, светло за статус на WS320 ќе се претвори зелена
Huawei уред ќе почне да се реле постојните Wi Fi сигналот со користење на истото име на мрежа
(SSID) и лозинката (шифрирање)
Уреди може да бидат беспрекорно поврзани со Wi Fi мрежа како нормален
WPS е поддржана од најновите Wifi рутери (на пр.
Бизнис Корисникот :
Huawei WS320 обезбедува лесен решение за бизнис корисници да се прошири Wi Fi мрежа за вработен или клиент употреба на минимална цена; овие може да се користи како едноставна екстензија на канцеларија на мрежа, им помогне на јачината на сигналот на ресторани, хотели, кафулиња и на многу други места на интерес.7 мм (исклучувајќи го приклучокот) Тежина : 200g
.4/5 GHz), 2x2 MIMO, до 300 Mbps. BT Дома Hub), ако не е WPS
достапна, тогаш веб-базиран setup администрација конзола ќе водич на корисникот преку
чекори потребни за да ги конфигурирате прилагодувањата на уредот. Huawei WS320 може да се седнати во било која точка во домашниот да обезбеди силен сигнал и минимизираат црни дамки.
Клучни Карактеристики :
Едноставно Приклучете инсталација (велика БРИТАНИЈА 3-Пински Приклучок)
WPS Спарување - Лесно притисни копче за конфигурација
Поддршка за WEP, TKIP AES енкрипција
Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандарди
До 150m Wi Fi Опсег
Ieam спецификација :
HUAWEI WS320 Безжична Repeater е радио сигнал repeater кои можат да работат со
безжични пристапни точки (APs) да се прошири на безжична мрежна покриеност.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција
3. Huawei WS320 се избегнува потребата за скапа кабелска или дополнителни рутери.11 b/g компатибилен Безбедност : WEP ( 64/128), WPA/WPA2 WPA-PSK, WPA2-PSK сертификат, TKIP, AES енкрипција Антена : 2 внатрешни антени LAN : 1 x 10/100/1000 Ethernet RJ-45 port Моќ оценка : 100-240 V ~50/60 Hz 0.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Со Модем Функција:
Yes
Функција:
Ѕид
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WPS:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Примена:
Дома
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 b
Број На Модел На:
WS320/WS323
Тип:
Безжичната
боја:
Бела
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Ѕид:
No
Безжичната:
Безжичната
VPN:
Yes
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbps
Wi-Fi Брзина На Пренос:
150Mbps

Најдобри понуди