• Неодамнешно
  • -10 %
HQCAM 720P 1.0 ПРАТЕНИК Мини Купола IP Камера ONVIF 2.0 Android и IOS XMEYE H. 264 HD видео надзор P2P Камера Аудио микрофон, камера 3.7 мм леќа

HQCAM 720P 1.0 ПРАТЕНИК Мини Купола IP Камера ONVIF 2.0 Android и IOS XMEYE H. 264 HD видео надзор P2P Камера Аудио микрофон,

DEN 1724.00
DEN 1915.20

Количина на стоки
Тековен

Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши.25 $ДОЛАРИ 25. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена.$ДОЛАРИ 55.00 $ДОЛАРИ 25. 711, поддршка bidrectional говор,аудио и видео синхронизација; Мрежен интерфејс 1*RJ45,10/100;поддршка RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPn P итн фото отпор фотографија отпор интерфејс, поддршка фото отпор влезниот сигнал и слика,, инфрацрвена светлина врски; USB интерфејс 1*USB,поддршка за WIFI/3 G безжични проширувањето(ова камера имаат само audip и wifi функција) Интелигентни Стандард интелигентни видео анализа функции Услуга функции за Поддршка на ВЕБ,OSD,на видео во живо пренос,поддршка движење откривање и IO аларм центар потсетници, како и екран pop-up) врска; JPEG фотографирање;обединета клиентот далечинско следење на софтвер,MYEYE;совршени ПАКЕТИ; ONVIF Поддршка 2.)
*Поддршка на повеќе веб прелистувач(ОДНОСНО,Chrome,Firefox,Safari)
*Поддршка авто електронски shutter, се прилагодуваат на различните мониторинг на животната средина
*Интернет и СМС поддршка на централната managemet софтвер
*Поддршка HVR врска
Спецификации 1. Сите производи имаат 1 година гаранција.)
*Поддршка dural-крак
*plug and play, со повеќе облак услуга
*поддршка на различни мобилни долги мониторинг(Iphone, Symbian, Android и сл.10 $ДОЛАРИ 53.00
Спецификации
*Користете многу напредни image sensor
*Напредно H.1 M~6 Mpbs променлива; 1~30f/s променлива; Слика излез Главниот проток : 1280*7200 1280*720; Под-крак : 704*576; Аудио интерфејс 1ch intput,ниво 2 Vp-p, отпорност 1kΩ, поддршка звук pick-up текст;1ch излез,ниво 16Ω,30mw,поддршка слушалки или засилувач; Аудио Обработка Г.50 $ДОЛАРИ 51. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена.0 ПРАТЕНИК мини ip камера Систем Структура Вградени RTOS,dual-core 32bit DSP(Hi3518 E),чиста тешко компресија,мониторите сензор 1/4" HI3518 E CMOS CMOS сензор Мин осветлување Боја 0. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор.001 Лукс/Ф1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.0 Мобилни следење Поддршка мобилни следење i Phone, Windows Mobile и Black Berry Symbian Андроид Моќ DC12 V моќ влез интерфејс димензии
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1.

Други карактеристики

Сензор Големина:
1/4
Бренд Име:
HQCAM
IR Растојание(м):
no
Алармот Акција:
FTP Фото
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Mac os,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Агол На Гледање (Степен):
85°
Димензии (L x W x D)(mm):
128x50x56mm
Аудио Излез:
1CH РКА
боја:
Бела
Напојување:
Нормално
Стил:
Мини Камера
Ѕидот Заградата:
Таванот
Напојување(V):
DC12V
Тип:
ip камера
Инсталација:
Таванот
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Леќа (mm):
3.6 mm
Број На Модел На:
SL-720P
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Технологија:
Вграден Микрофон
Специјални Функции:
Аудио
копче:
мини ip ip камера
далечински пристап:
DDNS,Софтвер,P2P
Аудио:
Мал микрофон
нето интерфејс:
Еден RJ45 10M/100
Оперативен Состојба:
-20 до 70 степен, 90% или помалку(не-кондензирање)
сензор на слика:
1/4 HI3518E+OV9712 CMOS
мин.осветлување:
Боја
P2P:
P2P Plug and Play
Тип:
Донме ip камера

Најдобри понуди