• Неодамнешно
10PCS/МНОГУ Посебни промоции SG90 9g Мини Микро Серво за РК за РК 250 450 Хеликоптер Авион Автомобил Integrat

10PCS/МНОГУ Посебни промоции SG90 9g Мини Микро Серво за РК за РК 250 450 Хеликоптер Авион Автомобил Integrat

DEN 565.44

Количина на стоки
Тековен

Опис : Димензии : 22*11.5*27mm Оперативен Брзина (4.8 V без оптоварување) : 0.12 дик/60 степени Кабина вртежен момент : 1.2 kg / 42.3 оз(4.8 V);1.6 kg / 56.4 оз (6.0 V) Температура Опсег : -30 до +60 Степен C Мртвите Бенд Ширина : 7usec Оперативен Напон : 3.0-7.2 Volts СЕКРЕТАР-90 Микро Серво Сите Најлон Опрема
Конектор Жица Должина 150 MM

Други карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Број На Модел На:
SG90

Најдобри понуди