• Неодамнешно
  • -5 %
1PCS ATMEGA16 ATmega32 Минимум Систем Одбор AVR Минимум Систем за Развој Одбор

1PCS ATMEGA16 ATmega32 Минимум Систем Одбор AVR Минимум Систем за Развој Одбор

DEN 115.00
DEN 121.44

Количина на стоки
Тековен

100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1pc Тежина : 46 g Боја : како на сликата покаже Големина : 88mmx38mm/3.47"x1.49"(инчен) (приближно) Карактеристики на Производот : 1. 32 I/O pin сите води. 2. Класичен ATmega16 минимум систем, елиминирање на проблеми на лемење. 3. Кристал : штекерот дупка заварување олеснување на купувачот за да го замените кристал, 8 M кристал. 4. Поддршка чипови : ATmega16/ATmega32 и чип кој pin-компатибилна. 5. Напојување : адаптер или надворешни проширување pin напојување (не поддржува интернет провајдер download интерфејс напојување) 6. DC-005 Моќ Блок (поддршка на transposon е 5.5*2.1 mm). 7. Се прошири надвор од 4 канал VCC, GND. 8. Ресетирање : Моќ-за ресетирање и на reset копчето. 9. Енергија LED (Д1) и програмата работи индикатор (D2). 10. Стандарден интернет провајдер download интерфејс. Answer : ___________________________ Note : Оваа минимална систем за развој на одборот без AVR чип, треба да купите за чип во дополнителни!

Други карактеристики

Број На Модел На:
ATMEGA16 ATmega32 Минимум Систем Одбор
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди