• Неодамнешно
  • -15 %
Висок Квалитет 15000Lm 9 x XML T6 LED Кампување Риболов Велосипед возење Велосипед Трепкачко Светло Светилка Водоотпорен + 8 x Батерија 18650 Пакет

Висок Квалитет 15000Lm 9 x XML T6 LED Кампување Риболов Велосипед возење Велосипед Трепкачко Светло Светилка Водоотпорен

DEN 1263.00
DEN 1486.08

Количина на стоки
Тековен


15000 Lm 9 x XML T6 LED Кампување Риболов Велосипед возење Велосипед Трепкачко Светло Светилка Водоотпорен + 8 x Батерија 18650 Пакет
Спецификации :
Функција :
- Ова е супер-светли LED велосипед светлата кои може да дојде до 15000lm.
- Внатрешни инсталации користи високо ефикасен бустер коло, работен напон е широк и може да се користат батерии во најголем степен.
- Тоа е водоотпорен. Со noctilucent O тип печат, и со тоа може да се користи нормално во rainstorm.
- Со батерија overcharge заштита, ниско ниво на батеријата предупредување.
- Тоа е цврсти и издржливи.
- Со 3 режим, висок, низок, strobe.
- Може да се користи како Headlamp или возење Велосипед Светлина.
- Погоден за активности на отворено како кампување, риболов, пешачењето, мапата читање, ноќта риболов, ноќно летање, едрење, спелеолошки и лов.
ЛЕР :
- Количина : 9
- Светла Боја : Бела
- LED Чип : XML T6
- Животниот век : 100,000 часа
- Осветленост : 15000 Lumens
Тип На Прекинувач : Копче
Префрлете Го Режимот : Висок / Низок / Strobe
Светлото Монтажа : Handlebar
Материјал : Алуминиум легура школка + Алуминиум рефлектор
Батеријата Индикатор : моќ индикатор е специјално дизајнирани за овој велосипед светлина да се покаже останатите капацитетот на батериите.
- Зелена : 100-30% на електрична енергија
- Црвена : 30-0% на електрична енергија
Боја : Црна
Извор на енергија : 1 x 8.4 V 15000m Ah Батеријата Пакет
Примена : За кампување, риболов, пешачењето, мапата читање, ноќта риболов, ноќно летање, едрење, спелеолошки и лов
Производ Големина(Кол. x L) : 56 x 55мм/2.2 x 2.1 во
Пакет Тежина : 728g/1.6 фунти
По Продажбата На Услугата : 1 Година Гаранција
Пакет Тежина : 728(g) / 25.68(оз)
Пакет Димензии(Должина*Ширина*Висок) : 200(mm)*150(mm)*60(mm) / 7.87(во)*5.91(во)*2.36(во)
Мало Пакување : Не, Не Пакување
Пакетот Вклучува :
1 x XML T6 9x LED Глава Светлина
2 x Гумени Прстен (Различна големина)
1 x Headband
1 x 8.4 V 8x Батерија 18650 Пакет
1 x НАС/ЕУ/велика БРИТАНИЈА Полнач/Plug (100-240 V)

Други карактеристики

Напојување:
Батеријата
сертификација:
@
Монтажа Сместување:
Рамка
Бренд Име:
SecurityIng
Број На Модел На:
@

Најдобри понуди