• Неодамнешно
Нов стил рачно изработени професионални B20 Дух 17 ефект cymbal

Нов стил рачно изработени професионални B20 Дух 17 ефект cymbal

DEN 4944.00

Количина на стоки
Тековен


Специјалност балансот на своите намалени се направени за специфични музички форми, како што се рок, џез, тешки метали и др.
Arborea : вашиот најдобар избор!
Сакаат да знаат повеќе за нашите балансот на своите намалени?Сега ајде да одиме!
Имате брз поглед на нашите балансот на своите намалени карактеристики :
карактеристики на производот :
Духот : Оригинални+провира
Бронзена легура : 80%бакар+20%калај
Големина : 8"/203mm~24"/610mm
Занает : Во центарот на површината се задржи оригиналната бронзена боја со делумно хелиум раб.Специјалност балансот на своите намалени се направени за специфични музички форми, како што се рок, џез, тешки метали и др.maqiang
ТМ : cn1001560414
Wechat : 2232506789
.
Контакт информации :
за futher информации или прашање за производот ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт со мене,јас ќе се обидам мојата најдобра
да ви помогне. Други видови може исто така да бидат присутни, вклучувајќи сензација , кина и други ефекти балансот на своите намалени .Можете да додадете мојот следниве онлајн контакт информации :
Skype : марија. Без оглед на материјалот што се користел, балансот на своите намалени се неопходни ударни инструменти. Потешки cymbal обично е повисок, а оние кои се потенки и се има побрз одговор. Сепак, други метали и легури, исто така може да се користи во некои cymbal модели. На многу различни cymbal designsand видови достапни се осигура дека тапанари и перкусионисти може да се најдат инструменти за било музички стил
особено вести :
повеќето нашите балансот на своите намалени се рачно изработени и ние значи рачно изработени од страна на нашиот искусен Мајстор Cymbalsmiths, со guaranteethat секој cymbal тие произведуваат е индивидуално за вас - за разлика од масовно произведени балансот на своите намалени од нашите конкуренти.Совршена комбинација на оригинални и mordern прави cymbal повеќе пронаоѓа!
Музички квалитет : бавен одговор,ниска pitched,фокусирани и стабилна тон,јасно да експлозивни. Поголем дијаметар балансот на своите намалени, генерално, ќе се погласни и имаат подолг се одржи. Со менување на тежината на cymbal, производителите може да се добијат различни звучни својства.
Балансот на своите намалени во основа се состојат од покрена центар за секција (обично (но не секогаш) се нарекува бел или куп и лак, кој се претставува остатокот од cymbal.
Тоа е човечкиот елемент во текот на целиот процесот на производство што го прави нашата балансот на своите намалени се издвоите од толпата, со највисоки стандарди за квалитет, се одржува, на секој еден чекор
Ајде да ги погледнеме на детални слики од нашите балансот на своите намалени и фабрика :
Ако сте почетник, сега тука е добра вест за you J
повеќе за балансот на своите намалени :
Балансот на своите намалени се заеднички тела во тапан колекции, оркестри, маршираат бендови, и ударни групи.

Други карактеристики

Број На Модел На:
КОЊ 17ефект cymbal
Дијаметар (cm):
31-50cm
Бренд Име:
ARBOREA
боја:
бронза
Услуга:
OEM прифатени
звук:
професионален звук
Дијаметар (cm):
43CM
Материјал:
B20
Пакет:
картон
is_customized:
Yes

Најдобри понуди