• Неодамнешно
  • -5 %
Neewer TT560 Флеш Speedlite Комплет за Canon Nikon, Sony Pentax dslr фото Апарати со стандардни Топла Чевли TT560 Флеш Далечински и др

Neewer TT560 Флеш Speedlite Комплет за Canon Nikon, Sony Pentax dslr фото Апарати со стандардни Топла Чевли TT560 Флеш

DEN 1779.00
DEN 1872.96

Количина на стоки
Тековен


НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.
Бесплатен Превозот Neewer TT560 Флеш Speedlite Комплет за Canon Nikon, Sony Pentax dslr фото Апарати со стандардни Топла Чевли,Вклучува : (1) TT560 Флеш+(1)Далечински Управувач+(1)Универзална Folable Флеш Diffuser+(1)Леќа Носителот Капа
(1) TT560 Флеш за Canon Nikon, Sony Panasonic Олимп :
Neewer TT560 Флеш Speedlite за Canon Nikon Panasonic Олимп Fujifilm Pentax Сигма Minolta и Други SLR Дигитални SLR Филм SLR фото Апарати и Дигитални Камери.
Водич Број : 38 ( ISO 100 )
Режим На Блиц : M, S1, S2
Вертикална Ротација Агол : 0-90 степени
Хоризонтална Агол на Ротација : 0-270 степени
Моќност : 4x AAsize батерии ( Алкални или Ni-МЗ се употребливи )
Осветлување Пати : 100-1500 пати ( AA алкални батерии се користат )
Рециклирање Време : околу 0.5-5.5 s ( AA алкални батерии се користат )
Светлината Количество Излез Контрола : со 1/8 - стоп ''increment''
Температура на бојата : 5600 K
Флеш Времетраење : 1/300s-1/20000s
Енергија-заштеда на функцијата, во Текот температура заштита
(1)Леќа Капа Носителот :
Еластична јамката да одговара на различни видови на леќи.
Овозможува лесен пристап до вашиот објектив капа.
Забелешка:НЕ поддржуваат TTL и камерата менито за поставување на Функцијата
1* TT560 Флеш за Canon Nikon, Sony Panasonic Олимп
1* Леќа Носителот Капа
Answer : ___________________________ Note : Камерата не е вклучена.

Други карактеристики

Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,SONY,на CANON,Pentax
Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
Број На Модел На:
90083452
Екранот:
No
TTL:
No

Најдобри понуди