• Неодамнешно
Godox TT685S TTL ХСС GN60 Speedlite Флеш за Sony О7 II A7R II A7S II A6300

Godox TT685S TTL ХСС GN60 Speedlite Флеш за Sony О7 II A7R II A7S II A6300

DEN 5712.00

Количина на стоки
Тековен


Тип : Campatible Камери : за Sony dslr фото Камера(TTL autoflash) Водич Бр. (1/1 излез @ 200mm) : 60 (m ISO 100) 190 (нозе ISO 100) Флеш Времетраење : 1/300 да 1/20000 Секунди
Изложеност Контрола : Изложеност на Системот за Контрола : TTL Autoflash и Прирачник флеш Флеш Компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник. ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања (Прирачник FEC Може да се Комбинираат.) Sync Режим : High-Speed Sync(до 1/8000 Секунди), Првата Завеса ја Синхронизирате, и Втората завеса Sync. Мулти Флеш : Обезбедени (до 90 пати, 100 Hz)
Безжичен Блиц (Оптички Пренос и 2.4 G Пренос) : Безжичните Флеш Функција : Master, Роб, Исклучете ја Контролира Лекувам Групи - Оптички : 2(а и Б) Контролира Лекувам Групи - 2.4 G : 3(а, Б и В) Пренос Опсег(прибл.) - Оптички : во затворен простор : 12 до 15 m / на Отворено : од 8 до 10 m/ Мастер единица прием агол : ±40° Хоризонтално, ±30° Вертикално Пренос Опсег(прибл.) - 2.4 G : ≤100 Канали - Оптички : 4(1, 2, 3 и 4) Канали - 2.4 G : 32(1-32) Роб-Подготвен Индикатор : Два Црвени Индикатори Трепка
Авто Фокус Помогне Зрак :
Ефикасен спектар(прибл.) : Центар : 0.6-10m / Периферија : 0.6-5m
Пакет Вклучувајќи : 1x TT685 S блиц на Камерата 1x Мини стојат 1x Заштита торба 1x Упатство
Препорачуваме Производи Топла Производи Поврзани Со Производи Може Да Се Допаѓа

Други карактеристики

Број На Модел На:
TT685S
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
SONY
TTL:
Yes
Бренд Име:
FotoPal

Најдобри понуди