• Неодамнешно
Godox V850II GN60 ХСС 2.4 G Безжична X Системот Флеш Speedlite Li-ion батерија + X1T-О Предавател За Олимп Fujifilm Lumix

Godox V850II GN60 ХСС 2.4 G Безжична X Системот Флеш Speedlite Li-ion батерија + X1T-О Предавател За Олимп Fujifilm Lumix

DEN 9360.00

Количина на стоки
Тековен

4 G безжичен пренос понуди дури и стабилна излезна. Бројни Функции
-GN60 (m ISO 100, @105mm), 22 чекори на излезна моќ (1/1~1/128)
-Поддршка TTL/MMulti/S1/S2 режими, 20-200mm auto/manual зумирање.)
100
Канал
1 ~ 32
Димензија
64mm * 76mm * 190mm
Тежина без Батерија
400g
Тежина со Батеријата
500g
. Удобен LCD Панел
-Со висока резолуција на LCD панелот да понуди јасна и лесно ракување.1 V/2000m Ah Li-ion polymer батерија
Целосна моќ Трепка
Прибл.
Опремена со безжични контрола порта и 3.
Спецификации :
Производство На Модел
V850 II
Водич Бр.
Godox V850 II GN60 ХСС 2.
Забелешка : Здраво-speen sync активирање режим не е достапно кога ги V850 II е свртена кон камерата. Безжична Предизвикувајќи
-Користење на Godox 2. Моќен & Погодно Li-ion Батерија
-Макс. 650
Рециклирање Време
Помалку од 1.4 G безжичен пренос на чекање, кога се користи како господар единица,
V850 II може да се постави својата група, како М/А/B/C/D/E; кога се користи како роб единица,
V850 II може да ste својата група A/B/C/D/Д.
Карактеристики :
1. Канон, Nik0n, Pentax, Olympas,итн. Fn обичај функција прилагодувања, фокус помогне светилка, зуи функција, во текот температура заштита,итн.
-Со вграден-во Godox 2.4 G безжична X системот, V850 II може да бидат предизвикани и водени од
само X1 T-C или X1 T-N предавател (се продава одделно).
-2000m Ah литиум батерии се обезбеди подобро снимање перформанси
4.4 G безжична X Системот, V850 II е компатибилен со
AD600, AD360 II-C, AD360 II-N, TT685 C, TT685 N, X1 T-N,итн.4 G безжична X системот.
-Заборавете на тежок товар и неуредна батеријата полнење и ракувањето.5 мм sync кабелот џек, V850 II има повеќе предизвикувајќи методи
3.4 G Безжична X Системот Флеш Speedlite Li-ion батерија+ X1 T-О Предавател За Олимп Fujifilm
Пакет Оглас 1 x Godox V850 II флеш 1 x Li-ion батеријата 1 x Полнач 1 x Мини стојат 1 x Заштита на случај 1 x X1 T-О Предавателот
Опис :
VING Li-ion блиц на камерата V850 II гарантира подобра осветленост искуство со вграден-во
Godox 2.5 s рециклирање време и 650 целосна власт се појавува.5 секунди.
-V850 II може да се постигне 1/8000s висока брзина на синхронизација на функции кога се користи во комбинација
со голема брзина предизвикувачи на пр. (1/1 моќ @200mm)
GN60 (m ISO 100)
Вертикална Ротација Агол
-7 до 90 степен
Хоризонтална Агол На Ротација
Од 0 до 360 степени
Напојување
11.4 G Безжична X Системот
-Оптички & 2. Црвениот LED показател ќе светне кога блицот е подготвен
Флеш Времетраење
1/300s – 1/20000s
Температура На Боја
5600 +/- 200 K
Безжична Флеш Функција
Господар, Роб, Исклучување
Контролира роб групи
5 (А, B, C, D, E)
Пренос Опсег (прибл.

Други карактеристики

TTL:
No
Тежина:
500g
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
Извор На Светлина:
Ксенон
Број На Модел На:
V850II
Големина (WxHxD):
64mm * 76mm * 190mm
Температура На Боја:
5600k
Компатибилен Камера Бренд:
Олимп
Извор На Енергија:
li-ion батерија

Најдобри понуди