• Неодамнешно
  • -30 %
24K Злато Суштината Течни 10 Peptide EGF Моќна Анти Стареење Фактор Капсула Серум Лицето со Крем за Избелување Поправка Мазна навремено

24K Злато Суштината Течни 10 Peptide EGF Моќна Анти Стареење Фактор Капсула Серум Лицето со Крем за Избелување Поправка

DEN 665.00
DEN 950.40

Количина на стоки
Тековен

Ова само по себе, е резултат да предизвика сериозни несакани ефекти, со оглед на времето што е потребно за да се намали брчките.
Традиционалниот метод за да се намали порите и намалување на брчките е да се инјектираат . Додека природни, EGF е исклучително скапо и ретко можат да си дозволат тоа. rh-EGF, сепак е евтина, а сега стана прв избор за да се елиминира брчките без несакани реакции на Инјекции.
Кај помладите луѓе, телото може да произведе доволно EGF да се промовира epidermal растот на клетката, но како што се возраста, EGF производство се намалува постепено, и обновувањето на epidermal клетки значително го успорува.
Под овие услови, навремено додаток на EGF станува исклучително важно. Недостатокот на EGF ќе се резултат на задоцнето лекување на рани, тешко лузна исцелување, кожата од стареење и формирање на брчки, пеги и возраст пигмент. Поради својата recombinant технологија тоа е сосема безбедно за разлика од други производи кои се користат за човекови добиени од матичните клетки.
Забрзува регенерација на клетките и ткивото поправка : EGF може да се промовира исцелување на раната површина на кожа и слузница, намалување на лузна contracture и кожата мобилен е абнормална пролиферација. може да paralyze на нервите, и повторени инјекции предизвика вкочанетост на мускулите и губење на свеста.
EGF е раст фактор кој игра важна улога во регулација на растот на клетката, пролиферација, диференцијација и опстанок. rh-EGF сепак, е recombinant human epidermal фактор на раст добиени со генетски инженеринг технологија.
Избелуваат кожа : EGF може да се промовира растот на нови клетки кои го замени клетки повредени од страна на ултравиолетово зрачење. Тоа е идентична на EGF во човечкото тело, па може да се користи како важен додаток кога телото е во очајна потреба од тоа.
EGF е високо ефикасна делба на фактор со голем број на биолошка активност.
Луксуз 10 Peptide EGF Фактор 24 K Злато НАНО Суштината Течни Против Стареење Белење на Лицето за Нега на Капсула мазна навремено Отстранување Ance
Она што е EGF? На EGF
Epidermal Фактор на Раст = EGF
Анти-Стареењето на Epidermal Фактор на Раст (EGF) во Нега на Кожата
Функција :
*Анти-стареењето
*Анти-навремено од страна на подмладување на кожата стимулирајќи клеточното размножување
*Минимизирање на порите
*Елиминирање на лузни и speckles со подобрување на текстурата и состојбата на кожата
Добиени со генетски инженеринг технологија (микробиолошка recombinant) потполно идентични со природните EGF, познат како "УБАВИНА ФАКТОР", ја зголемува и регулира матични клетки размножување.

Други карактеристики

Употреба:
Лице
Тип На Објект:
Крем
Состојка:
24 ЗЛАТО НАНО ПРАВ EGF ФАКТОР
Бренд Име:
SNaZ
Земја/Регион на Производство:
Кина
Сертификат Број:
G2015054270
Функција:
Анти-Стареењето
Број На Модел На:
24KGOLDEGF
Пол:
Женски
НЕТО-WT.:
0.5 g
НЕТО-WT.:
5 g

Најдобри понуди