• Неодамнешно
  • -28 %
750ml рачно изработени стакло teapot транспарентен цвет чај тенџере со infuser филтер на стакло литургија

750ml рачно изработени стакло teapot транспарентен цвет чај тенџере со infuser филтер на стакло литургија

DEN 992.00
DEN 1377.60

Количина на стоки
Тековен


Самостојна професионална продукција на Високо borosilicate производи од стакло.
рачно изработени занаетчиски.
borosilicate стаклото како материјал кој се отпорни на топлина,високо ниво на транспарентност и мала тежина.
лесно да се чисти и да не adsorbed вкус
Висок квалитет и брза испорака
Капацитет : 750ml
Погоден за : кафе, чај, вино, вода, млеко
Карактеристики : висока температура
Процес на производство : рака разнесени
Производ оценка : најдобрите
со користење на меѓународно патентиран borosilicate стакло, сода вар стакло е повеќе од традиционалните светлина стабилна ударни Zeng Zeng како што се метал. Хемиски експеримент стакло на отпорност на достигне стандардот, продолжена употреба останува транспарентен како нови. Температура -20-150 целзиусови степени. Чиста рака разнесени стакло, секој е уникатен и рачно изработени стакло кондензат се кандидира мазна,не мувла механизам производи.

Други карактеристики

Капацитет:
801-900ml
Материјал:
Стакло
Карактеристично:
висока температура
Процес на производство:
рака разнесени
Класификација:
Gooseneck Spout Литургија

Најдобри понуди