• Неодамнешно
  • -0 %
UMAKED Висока Моќност 10W LED Чип СМД КОЧАН Диоди 30Mil Битие Photonics Светлина чипови Топло/Natrual/Бела/Кул За led Сијалица Рефлектори

UMAKED Висока Моќност 10W LED Чип СМД КОЧАН Диоди 30Mil Битие Photonics Светлина чипови Топло/Natrual/Бела/Кул За led

DEN 141.00
DEN 141.12

Количина на стоки
Тековен

UMAKED Висока Моќност 10 W LED Чип СМД КОЧАН Диоди 30 Mil Битие Photonics Светлина чипови Топло/Natrual/Бела/Кул За led Сијалица Рефлектори Добредојдовте на нашата продавница ! Точка Име : 10 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чипови Влезен Напон : (3sx3p : DC 9.0 - 11.0 V ) (9sx1p : DC26-36 V) Струја : (3sx3p : 900-1000m A) (9sx1p : 300-350m A) Materail : Два Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак Бои : Топло Бела /Природна бела / Бела / Кул Бело/ Црвено /Зелена /Блу /Жолта /IR /широк Спектар Итн Осветлување Агол : 170 Degre Гаранција : >50,000 Хс Cerifictions : CE CCC Ro Hs Употреба : DIY Потоп светлината, Вниманието, Тунел & Фаза Светилка улица таванот светлина Итн
• Шенжен Yi Ke Трговија Co.,Ltd "UMAKED" Нашиот Сопствен Бренд ,Ние Може да Помогне да се Направи (ОЕМ/ODM) За LED Светилка Делови
• Ние се прифати голем број на видови на плаќање ,5 Lots или повеќе Авто 10% попуст off ,и Други Големи цел контактирајте со нас , Уживаат во шопинг !

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
1 парчиња
Wattage:
10W 30x30Mil 3sx3p, 10W 30x30Mil 9sx1p
боја:
Топло Бела 3000K, Природни Бела 4000K, 6000K Белата, Кул Бело 10000K, Кул Бело 20000K, Кул Бело 30000K
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CQC,CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
Umaked
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
База Тип:
Оптоварување
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
9 компјутери
Напон:
DC9.0-11.0V /28-36V
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
170°
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Просечен Живот (часот):
50,000
Моќ Толеранција:
3%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
20x20mm
LED Чип Бренд:
Битие Photonics
LED Моќ:
10W (3x3)(9x1) Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА ПАРЧЕ Чипс.
Напон(3W):
DC 9.0-11.0 v
Актуелни:
900-1000mA
Чипови Големина На:
30x30mil чип бренд
Материјал:
Два Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак
Температура На Бојата 1:
Топло Бела (3000K - 3500K) / Природна Бела(4000-4500k)
Температура На Бојата 2:
Бела (6000K - 6500K) / Кул Бело (10000K - 15000K)
Боја Температура 3:
Кул Бело (20000K - 25000k)/Кул Бело (30000K - 35000k)
Функција:
DIY Потоп светлината, Вниманието, Тунел & Фаза Светилка улица таванот светлина
За нас:
LED Productinos Производителот,Фабрика продажба директно

Најдобри понуди