• Неодамнешно
  • -0 %
50PCS/многу 1W 3W 3535 SMD Висока Моќност Килибар Жолти LED диоди Чип светлина emitter жолта 590NM да 595NM наместо на КРИ XPE XP-E led

50PCS/многу 1W 3W 3535 SMD Висока Моќност Килибар Жолти LED диоди Чип светлина emitter жолта 590NM да 595NM наместо на

DEN 1412.00
DEN 1412.16

Количина на стоки
Тековен


производ дијаметар : 3.5*3.5*1.9 мм
прозрачна дијаметар : 1.5 mm
Белата употреба на напон : 1.8-2.4 v
употреба на струјата : 300-350ma
боја класификација :
Килибар : 590-595 NM
прозрачна агол : површината прозрачна
производ осветленост : 40-50 LM
опсег на примена : затворен осветлување,внатрешно осветлување, комерцијални осветлување,
Answer : ___________________________ Note : не е водоотпорен,не повеќе од товарот,ладење температурата не е
поголема од шеесет степени
Постојат илјадници модули, па ние може да't листа на сите во нашата продавница.
Ве молиме контактирајте со нас за да проверите дали можете да't најдете во продавница.
Ви благодариме!
Пакет се вклучени : 50 PCS
Answer : ___________________________ Note :
Тие може да изгори надвор ако тие добиваат доволно моќ без ладење , А ако сакате да го користите за долго време,
ве молиме да ги даде colling!!! Дополнителни информации :
* Кога сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек.
* Ако имате доби пакет, ве молиме потврдете го "Испорака на време" За нас.
* Ако проблемот се јавува, контактирајте со нас веднаш со било кој e-mail барање.
* Само нас контакт со користење на "Прашајте го продавачот прашање" линк на aliexpress.

Други карактеристики

Wattage:
Amber 590-595nm
боја:
Голи Led без пхб, Со 20mm пхб, Со 16mm pcb, 14mm Со пхб, Со 12mm пхб, Со 8мм pcb
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CE,RoHS,EMC,CCC
Обликот:
Нередовните
LED Чип Модел:
SMD3535
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
249 Lumens & Под
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Зрак Агол(°):
120°
Повод:
Плоштад
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Напон:
2-2.4V
Бренд Име:
HotRed
Должина:
NA
База Тип:
NA
Тип На Објект:
LED Светилки
Должина:
3.45*3.45mm
Обликот:
Плоштад
База Тип:
Директни заварување

Најдобри понуди