• Неодамнешно
50PCS Висока Моќност LED Чип Портокал Килибар Жолта 3W КОЧАН LED Semileds Сијалица Светлина 590-595nm Со 20mm/16mm pcb Интегрирано за DIY

50PCS Висока Моќност LED Чип Портокал Килибар Жолта 3W КОЧАН LED Semileds Сијалица Светлина 590-595nm Со 20mm/16mm pcb

DEN 480.00

Количина на стоки
Тековен


3 W 6070 LED Технички Параметри : Количина : 50pcs Моќ : 3 W Емитуваат Боја : Жолта/Amber Боја Температура : 590-595nm DC Напред Напон (VF) : 2.2 Vdc ~ 2.4 Vdc DC Напред Тековната (АКО) : 350m A~700m A Дијаметар : 20mm/16mm Максимална Струја : 800m A Агол на Гледање : 120 Степен -Работна температура : -2070celsius степен -температура на Чување : -3080celsius степен
Примена : Пејзаж сцена / место осветлување Архитектонски осветлување на Екранот сцена Уметнички дела осветлување општа намена Забавен парк сцена Аквариум осветлување
Поле на Примена :
Широко се користи во одгледувањето на осветлување, комерцијални и домашно осветлување, како што се внатрешна декорација осветлување : трговски центри, хотели, кафуле, паб, западен ресторан, кафе куќа, дом на ентериерно уредување, shopwindow екранот, Внатрешни работи коридори aisle, скалила итн. Локалните осветлување и осветлување : artware, накит, антички, Уметнички calligraphy и сликање на слики производ's екранот .
Answer : ___________________________ Note :
1. Оваа ставка ќе биде предаден во рок од 2 дена од датумот на плаќање проверка од страна на слободен Кина Пост воздухопловната со следење на број,запечатени во envolope обвиткани со меур кеси само, не мало боја кутија за пакување.
2. Прилагодено боја температура и/или изберете боја е прифатена, pls контактирате ако имате било какви посебни потреби.
Најчесто поставувани прашања :
П : Што прават "кул бело" и "топло бела" значи, и она што е УПТ?
A : Боја во Корелација Температура (УПТ) е даден во описот led осветлување/ светилка/светилки.За споредба, типичен блескаво сијалица има УПТ на 2800 K. Типичен халоген е малку повисоко, можеби 3500 K. Летно бело е 4500 K и кул бела флуоресцентна е 6000 K или повеќе.
Човековото око се приспособува на позадина светлина, така што дури и на дневна светлина бела сијалица ќе изгледа малку сино во соба осветлени, главно, со блескаво светилки. Слично на тоа, еден блескаво сијалица ќе изгледа многу жолта или дури и портокал во пладне сончева светлина. Пакување Детали Единица Тип : многу (100 парчиња/многу) Пакет Тежина : 0.1 кг (1.10 lb.) Пакет Големина : 35cm x 35cm x 7cm (13.78 во x 13.78 во x 2.76 во)100x LED сијалица

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Жолта 590-595nm
Wattage:
With 16mm pcb, With 20mm pcb
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Обликот:
Annular
Просечен Живот (часот):
100000
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Напон:
3.2-3.6V
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Број на LED Чип:
1 buc
Температура На Боја:
>7000K
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Зрак Агол(°):
120°
Бренд Име:
HotRed
Должина:
20mm
База Тип:
NA
Тип На Објект:
LED Светилки

Најдобри понуди