• Неодамнешно
  • -25 %
PERMO Гроздобер Антички Бронза чисто Стакло Абажур Ѕид Светилка Метал Ѕид Sconce Светла E27 лофт Светлина Тела Божиќ Светла

PERMO Гроздобер Антички Бронза чисто Стакло Абажур Ѕид Светилка Метал Ѕид Sconce Светла E27 лофт Светлина Тела Божиќ

DEN 1338.00
DEN 1784.16

Количина на стоки
Тековен


Спецификации :
• Стил : Ѕид sconce
• Приклучок Спецификации : Медиум база E27 ( стандардна големина) , 110v-240v - Користи (E27) med. база светилки
• Сијалица Wattage : 60w max wattage за користење со овој тела.
• Сијалицата : Сијалица НЕ се вклучени
• Жици : Тешко жичен да ѕид
• Заврши прикажани : Хром
• Сенка : Врвен квалитет на стакло
• Хардвер : Вклучува претвори вратот, топката крај, и изолација како што е прикажано
• Разно. Хардвер : Вклучен - crossbar, монтажа ореви и завртки, жица ореви
Димензија :
• Крошна : 4.7" Diam
• Sconce сенка : 5.5" Diam 9.8"H
- Детали За Производот -

Други карактеристики

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
ЕМК,CE
Осветлување Област:
10-15square метри
Гаранција:
1
Број на извори на светлина:
1
Број На Модел На:
Y101
Е Светилки Вклучени:
No
Примена:
Трпезарија
Бренд Име:
Permo
Боја На Каросеријата:
Црна
Стил:
Модерна
Употреба:
празник
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
База Тип:
E27
Сенка Ветер:
Надолу
Техника:
обложено
Материјал:
Стакло Камен
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Тело Материјал:
Бакар
Карактеристики:
гроздобер антички sconce
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Напон:
110-240V

Најдобри понуди