• Неодамнешно
6.0KW220-240V 50/60HZ 1PHASE ВЛАЖНИ УБАВО ГЕНЕРАТОР НА ПАРЕА ВИСОК КВАЛИТЕТ ЕСТЕТСКИ ДИЗАЈН ТУШ САУНА, БАЊА ПРОФЕСИОНАЛНИ

6.0KW220-240V 50/60HZ 1PHASE ВЛАЖНИ УБАВО ГЕНЕРАТОР НА ПАРЕА ВИСОК КВАЛИТЕТ ЕСТЕТСКИ ДИЗАЈН ТУШ САУНА, БАЊА ПРОФЕСИОНАЛНИ

DEN 13392.00

Количина на стоки
Тековен

Генератор на пареа
**Со ST-135 M контролер-автоматско на мозоци**
Постојат два екстерни : моќ coasting и нерѓосувачки челик,тоа се чуваат за продажба евиденција до сега.
1 Работното Време на поставување : 30 минути до 8 часа
2 Температурата поставување : 35-55degree целзиусови степени. 95-131 Fahrenheit степен
3 Заштита на недостиг на вода
4 Над-висока температура заштита
5 Авто-одвод
6 Светлина систем за контрола на
7 Долги сигнал на пренос,најдолго растојание може да се 50m
8 Над-висок притисок заштита,спречување на резервоарот од проширување,во случај на пареа главата е блокиран
9 резервоарот материјал е 304# нерѓосувачки челик
Генератор на пареа, контролен панел, 5 M стандард за контрола на кабел(8-10 M може да се avaiable ако се побара), сензор на температура, пареа главата, влезот вентил, штекер вентил, автоматски пумпа, парна бања сауна може да се ужива по инсталацијата со пареа цевка сте подготвени. /*започнете*/ Модел Моќ
(kw) Напон
(V) Тековна
(А) Фаза
(N~) Соба
(м3) N*AWG Димензии Бруто тежина контролер НЕ-45 4.5 200-240 18 1 5.5-5 3*10 455*190*380 14kgs ST-135 M 380-415 7 3 5*14 ДАЛИ-60 6 200-240 27.3 1 6-7 3*8 380-415 9 3 5*13 ДАЛИ-90 9 200-240 41 1 10-12 3*7 380-415 14 3 5*11 ДАЛИ-105 10.5 380-415 16 3 12-15 5*11 455*190*430 18kgs НЕ-120 12 380-415 18 3 15-18 5*10 ДАЛИ-150 150 380-415 23 3 18-21 5*9 /*крајот*/
Алфа е Интеграција на индустријата и Трговијата, Компанијата главно се фокусирани на сауна и базен опрема, развивање на база на напредна технологија, одлична и брза услуга.
Ние имаме вистинска фабрика за lo

Други карактеристики

Тип:
Сауна, Соби
Функција:
Влажна Пареа
Функција:
Компјутер Control Panel
Број На Модел На:
ST-60
Главен Материјал:
matel и SUS
Капацитет:
5-7
моќност:
6.0 KW
место или потекло:
Guangdong Кина
is_customized:
Yes
сертификација:
CE
боја:
Бела
потрошувачка:
Со manual (рачно
квалитет:
Извоз стандард
Бизнис режим:
Фабриката директно продажба

Најдобри понуди