• Неодамнешно
  • -34 %
Нови Пристигнување! 5V 7W Преносни Виткање Соларен Панел Извор на Енергија Мобилни USB Полнач за мобилни телефони GPS Дигитална Камера PDA

Нови Пристигнување! 5V 7W Преносни Виткање Соларен Панел Извор на Енергија Мобилни USB Полнач за мобилни телефони GPS

DEN 1064.00
DEN 1611.84

Количина на стоки
Тековен


5 V 7 W Преносни Виткање Соларен Панел Извор на Моќ Мобилни USB Полнач за мобилни телефони GPS Дигитална Камера PDA
Функција :
* Виткање соларен панел
* Преносни и мала Тежина
* USB излез fpr полнење на мобилни телефони
* Отпорни на вода дизајн
Спецификација :
* Врв моќност : 7 W Max
* Излезен Интерфејс : USB женски socket
* Материјал : ПЕТ фабрикувани ткаенина+водоотпорен ПВЦ
* Излезен Напон : 5-5.5 V
* Излезна Струја : 1000m A Max
* Конверзија На Соларна Енергија Ефикасност : 15%
* Големина на :
Виткање големина : 193x110x27mm
Отвори големина : 510x194x3mm
* Боја : Зелена Маскирна
* Тежина : 0.3 KG
* Погоден за : за мобилни Телефони / Дигитална камера / MP3 / MP4 / PDA / GPS, итн
Пакетот вклучува :
1x 7 W Количка за Соларен Полнач Пакет

Други карактеристики

Тип:
Соларен Панел
Големина:
Opened size
Број На Модел На:
Соларен Панел Извор На Енергија
Бренд Име:
GOLDFOX
Флексибилни Соларни Панел:
Yes
Количка За Соларен Панел:
Yes
is_customized:
Yes
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Број на Панели:
4
Номиналниот Капацитет:
Излезна Струја
Max. Моќност:
7W
Број на Клетки:
4
Компатибилен Модел:
за мобилни телефони GPS Дигитална Камера PDA
Напон:
5V
Применливи објект:
Универзална
Број На Модел На:
A2829

Најдобри понуди