• Неодамнешно
  • -5 %
AU/НИ Стандард 10A/Банда Smart WIFI Switch 1/2/3 Банда екран на Допир Панел Безжичен Далечински Wifi Светлина Префрлете се Работи Со Алекса Google Дома

AU/НИ Стандард 10A/Банда Smart WIFI Switch 1/2/3 Банда екран на Допир Панел Безжичен Далечински Wifi Светлина Префрлете

DEN 1136.00
DEN 1195.20

Количина на стоки
Тековен

Преземање на бесплатен стан, и контрола на вашиот светла и мали апарати од каде било во светот, директно од вашиот телефон. Поставено на таванот фанови да дојде ако надворешната температура хитови 80. прекинувачот може да се работи со WIFI directry ,нема потреба од било портал, само ја преземете СТАН. Лесно што можат да се инсталираат, совршен за DIYers. Работи со било кој паметен телефон или таблет работи на Android 4.
• E-почеток, без предизвика контакти.
• Погоден за дом, канцеларија, хотел, во болница и така натаму.000 пати
.
Технички Параметри : Димензија : 120*72*74 (НАС) Оперативен Напон : AC110 V-240 V/50 Hz~60 Hz (ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД), Рангирани се вчита : секоја банда помалку од 300 W Само конзумирање на моќ : Помалку од 1m A опкружување при работа : -20~50°C, Помалку од 95%RH доживотно : повеќе од 100. Не хаб или претплата е потребно.
Почитувани купувачот,
пред да ја купите , ве молиме прочитајте внимателно belo
1. Sync on и off време на изгрејсонце и зајдисонце, и повеќе. • Кристално калено стакло панел никогаш нема да згаснат. Електрични Оценка 120 V/15 A/60 Hz/1800 W.
Производ Карактеристики
тоа е дом автоматизација на лесен начин : UCsmart Светлина Switch беспрекорно го заменува стариот ѕид светлина вклучите и работи со било еден начин на конекција светлина. Не се препорачува за употреба со метална faceplate.
• Огноотпорни ABS пластика кутија, го спречува прекумерната топлина резултира со оган, намалување на безбедносен ризик.
• Важечки за сите обичните светилки, како блескаво, флуоресцентни светла, led сијалици и така натаму.
• Нема глас кога ќе го вклучите/исклучите светлата, да ги задржи вашиот дом или канцеларија тишина. Работи со UCsmart Домашната серија на производи, така што вашите светла ќе го "знаеме" ако сте надвор од домот, и можат да го вклучите или исклучите како што сакаат. Switch секогаш ќе изгледаат како нови. оваа опција треба за да се поврзете на пожар линија и нула линија , ве молиме високи, истакна, благодарение
3. Неутрален жица потребно.
• Повеќе хуманизација дизајн : светилка е исклучена кога на дојдовен на електрична енергија повторно, заштедите електрична енергија.
• Со LED индикатор, многу почитувани во темнината. Wi-Fi допир префрлете се работи со Амазон Алекса, тоа доаѓа со 1, 2 ,3 банда погоден за повеќето од Европа, Северна Америка и некои Азиски Земји. Зошто дојде дома да темна куќа? Распоред на вашиот работи сепак би сакале : Поставување на тремот светлина за да го вклучите пред да стигнам дома.

Други карактеристики

боја:
1 Банда, 2 Банда, 3 Банда
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Број На Модел На:
AMUSR01
Бренд Име:
Eruiklink
Карактеристики:
Блескави
Скала:
1
жиро:
123Gang НИ се Префрлите
максимална брзина:
Wifi Светлина Се Префрлите
Контрола На Канали:
2 канали
боја:
бела
Карактеристики:
Далечински Управувач,Светкави
Funtion:
WiFi Далечински Управувач Дома Светлина
сертификација:
УЛ,CE,FCC,RoHS
Номинална Оптоварување:
секоја банда помалку од 300W
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Безжичната:
Поддршка
Напон:
AC110V-240V/50Hz~60Hz
тековната:
10A/банда
Доживотно:
повеќе од 100,000 пати

Најдобри понуди