• Неодамнешно
  • -10 %
Автоматско Палење Серпентина За NISSAN Primera X-Trail ALTIMA Sentra 2.0 2.5 22448-8H300 22448-8H310 22448-8H311 22448-8H314 22448-8H315

Автоматско Палење Серпентина За NISSAN Primera X-Trail ALTIMA Sentra 2.0 2.5 22448-8H300 22448-8H310 22448-8H311 22448-8H314

DEN 2446.00
DEN 2717.28

Количина на стоки
Тековен

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци. Секоја земја има различни царина прагот, така што треба да знаат во вашата земја даночната политика. ве молиме да бидете сигурни дека вашиот автомобил тип истиот оној тип на нашиот производ линк. ве молиме мора да се провери на нашите производи на фотографии во врска ако истиот вашиот стар дел . се надеваме дека ќе може да се добие точен стоки.
ве молиме љубезно го најдете вашиот дел на број зависи нашата фотографија.тогаш се потврди ист број на нашиот веб или контактирајте со нас. Бројот ќе се појави и било каде во дел.
Детални Апликации Спецификации : Изградена на строга контрола на квалитетот стандарди Директна замена 100% фабрика тестирани Една година Гаранција Заменува дилер дел броеви : 0986 JG1213 22448-8 H300 22448-8 H310 22448-8 H311 22448-8 H314 22448-8 H315
8530213 48226 5 DA749475951 0040102080 UF350 UF-350 224488 H300 Сосема НОВ фитинг за следните години и модели :
Американскиот Пазар
2002-2006 Nissan Sentra 2.5 L L4
2002-2006 Nissan Altima 2.5 L L4
Пазарот на ЕУ
Nissan Primera P12 2.0 2002-2008 1998ccm 140 HP 103 KW
Nissan Primera WP12 2.0 2002-2008 1998ccm 140 HP 103 KW
Nissan X-Trail T30 2.0 2001-2007 1998ccm 140 HP 103 KW
Nissan X-Trail T30 2.0 4x4 2001-2007 1998ccm 140 HP 103 KW
Nissan X-Trail T30 2.5 4x4 2003-2007 година 2488ccm 165 HP 121 KW
Nissan X-Trail T31 2.5 2007-2011 2488ccm 161 HP 124 KW
TROFOM Авто Делови Co., LTD е лоцирана во економскиот и технолошкиот ouhai област Wenzhou град на провинцијата Жеџијанг во Кина, кои се посветени на автомобили, камиони електронски контролирана бензин инјектирање систем (EFI) по-продажбата на делови истражување и развој и продажба во телото модернизирани претпријатието.
Производите на компанијата се покријат во САД, Европски, Јапонски и корејски возила и имаат ISO9001 системот за управување со квалитет сертификација. Компанијата е посветена на за домашни и странски клиенти со одличен производ перформанси, и доби многу добри клиенти афирмација и пофалби, и од страна на голем број мултинационални компании на глобалниот авто делови набавки систем.
Компанијата се стреми да стане еден идеален свет претпријатие пракса, меѓународен, стабилен развој, нека светот пријатели постојано оптимизиран
ресурси споделување платформа.

Други карактеристики

Производителот Дел Број:
8530213 48226 5DA749475951 0040102080 UF350 UF-350 224488h315
Материјал:
ТФ-I279*4 224488H300
Тип:
Отворете Магнетно
Палење Тип:
Посебна Палење
Бренд Име:
TROFOM
Земја/Регион на Автомобил Производство:
Кина
Осветленост Дел Број:
0986JG1213 22448-8H300 22448-8H310 22448-8H311 22448-8H314 22448-8H315
oe 1:
0986JG1213 22448-8H300 22448-8H310 22448-8H311 22448-8H314 22448-8H315
oe 2:
8530213 48226 5DA749475951 0040102080 UF350 UF-350 224488H300

Најдобри понуди