• Неодамнешно
  • -20 %
Sonovel dslr фото Видео Филм Стабилизатор 15mm Род Екипаж Видео Camrea Кафез+Врвот се Справи со Притисокот+Следете Фокус+Мат Кутија За Sony Канон Pentax

Sonovel dslr фото Видео Филм Стабилизатор 15mm Род Екипаж Видео Camrea Кафез+Врвот се Справи со Притисокот+Следете Фокус+Мат

DEN 624.00
DEN 780.00

Количина на стоки
Тековен

Месеци на 15 mm Род Поддршка (60mm центар до центар разлика). Компатибилен со индустриски стандард 15 mm Прачки.
Мат кутија е уред користи на крајот на објективот да го блокираат сонцето или друг извор на светлина за да се спречи сјајот, кој функционира како што на леќата худ. Направен од алуминиум (претежно црна елоксирани), ABS, и гума.Dslr фото Видео Кафез +Врвот се Справи со Притисокот
Карактеристики :
Компатибилен со Sony О7/A7r/A7s. Тоа е компатибилен со видео камера или dslr фото модели како Nikon D5200 D3100,D90, D300s, Канон 700 D 100 D 550 D 650 D 7 D, 5 D MKII и повеќе. Дали снимање со фиксна-леќа видео камера, меѓусебно кино леќи, или видео-способен dslr фото камера, прецизност-машински Следат Фокус систем обезбедува повторливи, фокусирајќи се точни.
Направен од висок квалитет на алуминиум, трајни и здрав.Следете Фокус со Опрема Прстен Појас
Вовед: Без оглед на она што вашата камера, овој Висок Квалитет Следат Фокус претстава која сама по вашиот микро пука прецизно или вашиот видео продукција непречено, прецизен фокус на контрола на голем буџет за филм.
Мат Кутија
Вовед :
mattebox наменета за повеќето DV камери со широк агол леќи. Одговара Железнички Кол : 15 mm. Покрај тоа, мат кутија е исто така се користи за да се одржи стакло или пластика филтри на место пред објективот. Опрема диск може да се монтираат од двете страни (работи за двете десната рака и левата рака).
Карактеристики : 100% сосема Нов! Висок Квалитет! Целосно опрема управувано дизајн за лизга-слободни и точни движење.
Таа работи со стандардни 15mm железнички род системи за поддршка, и одговара на објективот од 43mm да 77mm големини.)
Спецификација :
Овој Мат Кутијата може да се прилагоди на висината (до 45mm) според објективот на камерата на железнички род систем Врвот и крило штала вратата се лесно прилагодливи агол да ви се исполнат; и отстранлив, погодно да се носат Направени од најмногу пластика, и елоксирани блек метал Боја : Црна со сини knob За Железнички Кол : 15mm За Железнички Центар-да-Центар растојание : 60mm Тежина : 255g
Пакетот Вклучува :
1 x Мат Кутија
1 x Врвот Знаме
2 x Страна Знамиња
Не вклучува камера
. Опрема MOD : индустриски стандард 0.
Лесен пристап до батерија и меморија врати, како и моќ и влез/излез конектори.

Други карактеристики

Тип:
Еден Handgrip
Бренд Име:
WINOTAR
Пакет:
Yes
Големина:
//
комуникација:
1/4 завртка
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
15mm род екипаж
Тежина (g):
1300g

Најдобри понуди