• Неодамнешно
Zhiyun Мазна П 3 Оска Рачни Gimbal за паметен Телефон До 6 Нема Повеќе Противтежа, Слободно Префрлете Стандард/Вертикална Снимање,

Zhiyun Мазна П 3 Оска Рачни Gimbal за паметен Телефон До 6 Нема Повеќе Противтежа, Слободно Префрлете Стандард/Вертикална

DEN 8352.00

Количина на стоки
Тековен


Zhiyun Мазна П однесува 5 Генерација Саќе core технологијата.
Во споредба со другите gimbals на Мазна серија, својот мотор перформанси и стапка на одговор е 40% и 30% подобри соодветно.
Максимален товар е 220g, дозволувајќи им на додавање на леќа со фокусно во различни спецификации.
450g целосно губење на, со висока молекуларна сложениот материјал, кој е дури и полесни отколку да на Кока-Кола (330 ML).
Функции : 4 индивидуализирана боја опции : Црна, Злато, Злато се Зголеми, Простор Сива боја. Ќе најдете боја која совршено одговара на вашата личност. Приклучи се "Zhiyun Непречено-П" група, ќе се добие конечната цена и дури и да се пред-цел зделки таму. Удобен излезна за реално време мобилни полнење. USB порта на дното поддржува 5 V/2000m A излезната енергија, ќе може да го полните телефонот додека снимањето. Повеќе од тоа, plug-во мека светла и други продолжен додатоци се достапни, како и. Поздравниот и Снежните временските услови се прифатливи. Тоа може да ротира слободно, дури и под исклучително висока температура (до 45℃)и ниска температура (минус 15℃). Нема потреба противтежа било повеќе. Кој напредни електронски техника им овозможува на еден-чекор балансирање со едноставно прилагодување на knob на ротирачка оска. Вграден-во 26650 Li-ion батерија на Мазните-П овозможува 12-часовна континуирана ултра-долго работат време. Во меѓувреме, тоа е полнење преку поврзување на мобилни напојување.
Пакетот вклучува : 1 x Zhiyun Мазна П Мобилни Gimbal 1 x Микро USB Полнење Кабел 1 x торбичката 1 x англиски Упатство

Други карактеристики

Бренд Име:
zhi јун
Број На Модел На:
Мазна П
Материјал:
Карбонски Влакна
Укината Должина (mm):
138
комуникација:
WIFI
Поддршка За Далечинска Контрола:
Yes
Конфигурирани за(Прилагодување):
Паметни Телефони,Акција Видео Камери

Најдобри понуди