• Неодамнешно
Maxfind Max-C 27 Електричен Скејтборд, Светот Повеќето Преносни Моторните Скејтборд Повеќе Бои на продажба

Maxfind Max-C 27 Електричен Скејтборд, Светот Повеќето Преносни Моторните Скејтборд Повеќе Бои на продажба

DEN 15792.00

Количина на стоки
Тековен

maxfind Max-C 27" Електричен Скејтборд, Светот Повеќето Преносни Моторните Скејтборд Повеќе Бои на продажба
Опис
Само 3.2 Ах/36 V (10 клетки) Време на Полнење 60 мин Далечински Материјал, ABS Батеријата 450mah Време на Полнење 30 мин
Пакет
1 X Електричен скејтборд 1 X Безжичен далечински контролер(со usb линија) 1 X Упатството 1 X Полнач/Полнач за батерии 1 X Оригиналниот Пакет+Картонска Кутија
Сертификација
Клиенти повратни информации
Клиентите Се Покаже
Компанијата информации
Прашања и одговори
Здраво, овој форум е направен од Висок Сила Полимери, максимална задржете е 176lbs/80kg. Достигнувајќи брзина од 15 mph и качување 20° хилс, MAX C е идеален за корисниците кои бараат за моќни, а сепак достапен начин да се добие околу .
Нашите Max C е батеријата внатре,Samsung литиум батерија 18650. Ако вашата јава растојание е повеќе од 10mile,можете да изберете нашите Max А/Б.5 милји) Тешка Маратон од 15 % одделение Max Rider Капацитет 80 KG (176lbs) Боја опција Црна / Розова / Сино / Зелено Палубата Материјал Лесни Композитни Големина 680mm * 183mm Висина (од земјата) 110mm Камион Материјал Алуминиумски тркала Материјал Полиуретан (СТП) Дијаметар 70mm Durometer 85 A Мотор Тип Brushless DC центар мотор со Дијаметар од 70mm (прилагоди ) Моќност 500 w Батерија Тип Samsung 18650 Литиум Капацитет 2.2 пот
Најдобрите подароци за вас/вашата љубов/вашите деца/вашите пријатели, ајде да ги сакам повеќе,љубов, живот повеќе
Спецификација
Макс-C Електричен Скејтборд Одбор Спецификација Одбор Нето Тежина од 3,5 KG / 7.
Ако Max C може да се случи во авионот?
Да,Нашиот одбор може да се врши на авионот кога ќе патуваат од друг град или област.Можете да добиете две полначот во различни место за полнење.7 lbs (батеријата вклучена) Пакет Големина 700*200*130 мм Максимална Брзина 20 КМ/Ч (12.
Еден Моќ моторни 500 W & Тешка Качување 20% центар моторот може да складирање на електрична енергија кога е во спуст и претворање на дел од потенцијална енергија за производство на електрична енергија и да се избегне оштетување на моторните предизвикани од преоптоварување.Ќе се излезе надвор од овој направени од страна на било која друга операција на далечинскиот управувач.
Првиот Електричен скејтборд дека може да се носи на авионот,можете да одат насекаде со одборот.7 КГ најсветлите тежина Електричен Скејтборд во светот,можете да одите каде со та кул одбор.Макс А & Max Б, исто така, може да се врши на авионот.5 h) Max Спектар 20 KM (12.

Други карактеристики

Бренд Име:
maxfind
Големина:
689*234*144mm
Одборот Категорија:
Еден Рокер
Број На Модел На:
МАКС C
Тип:
Електричен Скејтборд
Применливи Луѓе:
Мажи
is_customized:
Yes
Материјал:
јавор дек
Моторни Големина:
70mm
максимална брзина:
24KM/H ( според за да користите тежина и патот ситуација)
Макс вчитување на тежина:
80KG (176lbs)
Тешка Качување:
20% одделение
Тип На Батерија:
Samsung 18650 Литиум
Далечински Батерија Време На Полнење:
За 30 минути
Пакет:
Подарок кутија + Заштитна картон
Пакет Големина:
705*234*144mm
Далечински Материјал:
ABS
Моторни Моќ:
500w*1 (еден мотор)

Најдобри понуди