• Неодамнешно
  • -5 %
6-12 инчен Дијамант Датотека КРУГ Датотеки Обложени 150-300мм Должина Ронки 120 Медиум За Мелење Стакло Керамичка Камен Карпа Карбид Коска

6-12 инчен Дијамант Датотека КРУГ Датотеки Обложени 150-300мм Должина Ронки 120 Медиум За Мелење Стакло Керамичка Камен

DEN 729.00
DEN 767.52

Количина на стоки
Тековен


6"-12" инчен Дијамант Обложени КРУГ Датотека 150-300 мм Долго Ронки 120 Медиум
Нови ЕДНО парче од 6-12 инчен (150-300 mm) долги дијамант обложени КРУГ датотека.
Спецификација : Тип : Изборен Круг
Ронки : 120 (обложени на двете страни)
Должина : 150-300 мм ( не вклучуваат рачка) , ве молиме изберете Големината на датотеката што треба.
Големина
Работна површина
Глава Дијаметар
Должина
(не вклучуваат hanle)
Вкупна Должина
(вклучи се справи)
6 инчи(150mm)
5.5*120mm
4.2-5.5 мм
150mm
240mm
8 инчен(200mm)
7*165mm
5-7mm
200mm
300мм
10 инчен(250mm)
9.2*200mm
6.7-9.2 милиметри
250mm
345mm
12 инчи(300мм)
Само 11,6*245mm
7.3-само 11,6 mm
300мм
410mm
Количина : Само 1 Парче
Доаѓаат со јасно пластика ракав.
Одлично за поднесување стакло, керамика, камен, карбид, злато, платина, сребро.
Погоден за мелење на стакло, камен, мермер, камен, коска и сл.
Намалување брзо и непречено бидејќи датотеки намалување на двете помогнам и да се повлече потези
Се користи во deburring , одредување на оштетени стакло, огледало, плочка, керамика, многу хоби и професионални апликации
Редовен Воздушен поштенски од Кина во Светот е БЕСПЛАТНА и трае 10-35 дена за испорака до вашиот дом.
Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 1-2 дена по плаќање е примена и да се расчисти. Ве молиме да ги споделите со нас, ако сте во потрага за други додатоци или хардвер. Треба да имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно.

Други карактеристики

Големина:
10 inch(250mm), 12 inch(300mm), 8 inch(200mm), 6 inch(150mm)
Тип:
Видов Датотеки
Забите тип:
Крупни-заби
Бренд Име:
joiner
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
6 -12 инчи
Материјал:
дијамант

Најдобри понуди