• Неодамнешно
Нерѓосувачки Челик Вертикална Течни Нивото на Водата Сензор за Внатрешни Плови Switch 45mm Линија 35CM 10W G08 Капка брод

Нерѓосувачки Челик Вертикална Течни Нивото на Водата Сензор за Внатрешни Плови Switch 45mm Линија 35CM 10W G08 Капка

DEN 129.12

Количина на стоки
Тековен

Карактеристики : Ова е мини нерѓосувачки челик плови прекинувач,не содржи за меркур. Мала тежина и едноставна работа принцип,висока сигурност. Оваа плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот, се префрлат може да го активирате пумпа,индикатор,аларм,или друг уред. Оваа плови прекинувачот е едноставна структура,лесна инсталација течни ниво контролер. Тоа не мора комплекс коло,нема да биде нарушен,додека избор на материјали, течни,притисок или temperture може да се користи во било која средина. На флексибилност на овој вертикално monted сензор значи дека тоа може да биде инсталиран или на врвот или на база на вашиот резервоар,во зависност од тоа дали сте за сакаат да се открие на водата се зголеми или да падне. На плови ниво прекинувач е широко се користат во електронски,електрични,хемиски,за третман на вода, канализација и други сфери на животот на ниво на контрола и аларм Спецификација : Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Боја : Сребро Max Контакт Оценка : 10 W Max префрлување напон : 100 V DC Max комутација на струјата : 0.5 Макс дефект напон : 220 V DC Max носат струја : 1А Max контакт отпор : 100mΩ Максимална температура : -30~+125° Тема Кол(Приближно) : 10мм Кабел Должина : Околу 350mm/13.78" Големина : 6x2.6cm/2.36x1.02inch Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1x Лебди Switch1

Други карактеристики

DIY Материјали:
Водовод
Бренд Име:
OOTDTY

Најдобри понуди