• Неодамнешно
Бесплатен Превозот Проектор Крушка Светилка RLC-083 RLC083 за VIEWSONIC PJD5232 PJD5234 PJD5453S со домување

Бесплатен Превозот Проектор Крушка Светилка RLC-083 RLC083 за VIEWSONIC PJD5232 PJD5234 PJD5453S со домување

DEN 2250.72

Количина на стоки
Тековен


Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment.Замена RLC-083 проектор светилка со домување
2.Компатибилен Проектори модел : за VIEWSONIC PJD5232 PJD5234 PJD5453 S
3.гаранција : 6 месеци
4. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси. Сите светилки со 6 месеци гаранција
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел.оригиналниот голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. Проектор светилки слабо како тие возраст. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине't leave проекторот во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.
Проектор светилка бренд Име : XIM-ЛИЗА СВЕТИЛКИ
Проект или светилка Модел Num биде r RLC-083
Место на Потекло : Кина
Пакување Детали : во меур и кутија
Време на испорака : рок од 24 часа
Начин на плаќање : paypal, T/T, Western Union
Минимална Орде р Количина : 1 парче
Снабдување Способност : 10000 PC /M onth
Квалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот
1.

Други карактеристики

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
RLC-083
Тип:
Компатибилен Проектор Сијалица со Домување
Гаранција:
180DAYS
Компатибилен со:
за VIEWSONIC PJD5232 PJD5234 PJD5453S
Просечен Живот (часот):
2500H
Дел Број:
RLC-083

Најдобри понуди