• Неодамнешно
0-5V притисок сензор, 12-36V снабдување, 16MPa/160bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата, ниска цена

0-5V притисок сензор, 12-36V снабдување, 16MPa/160bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата,

DEN 1440.00

Количина на стоки
Тековен

Износот на една единствена цел да не се над 600$, според барањата на Кинеските обичаи, ако вредноста на секоја цел е повеќе од 600 $ , пакети мора да биде декларирано, но Ali Epxress не може да обезбеди царинење услуги.
Точноста
0.5 V G1/4" JF302 160bar мерач 12.20m A 1/4"NPT JF302 160bar мерач 15.

Други карактеристики

Број На Модел На:
JF302
Макс Мерен Опсег:
100 - 199 Бар
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Притисок Опсег:
16MPa/160bar мерач
Напон:
12-36VDC
Повратен Сигнал:
0-5V
Електрична Конекција:
DIN43650A/Hirschmann
Притисок Врска:
G1/4
Материјал на Домување:
Не ' рѓосувачки челик 304
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
0.5%
Индивидуализира:
Yes

Најдобри понуди