• Неодамнешно
  • -19 %
Дигитален видео оптички 2-8 канал AHD DVI CVI Видео Конвертор ВАЛУТНА 20km влакна обратна RS485 податоци

Дигитален видео оптички 2-8 канал AHD DVI CVI Видео Конвертор ВАЛУТНА 20km влакна обратна RS485 податоци

DEN 3538.00
DEN 4368.00

Количина на стоки
Тековен


Дигитален видео оптички 2-8 канал AHD DVI CVI Видео Конвертор ВАЛУТНА 20km влакна обратна RS485 податоци
AHD CVIand DVI 3 IN1 оптички transceiver е дизајниран за долги оптички влакна пренос висока дефиниција композитен видео дизајн, независни истражувања и развој не се компресирани дигитални фотоелектрически конверзија на технологијата, со користење на оптички влакна пренос мегапикселна high-definition видео, видео пренос без одложување и висока сигурност. Симултан пренос на 2/4/8 HD композитен видео.
Бранова должина : 1310nm&1550nm
Оптичка моќност : -3d Bm -8~
Оптички влакна тип : 50/125um multimode, 62.5/125um мулти-режим, 9/125um еден режим
Примачот на осетливост : -22d Bm
Оптички интерфејс : ФК
Пренос на далечина : 0~500 M (multimode) / 0~40 KM (Дан Mo)
Видео параметри :
Испрати крајот ниво на текст : >500m Vp-p
Примање на крајот излез ниво : 1 Vp-p
Влез и излез отпорност : 75 ohm
Примање на крајот нагоре и надолу време :
Maximum jitter : UI
Физички интерфејс : BNC интерфејс
Влез / излез интерфејс број : 248 CH
Индикатор : светло синџир, напојување, податоци, видео извор индикатор
Напојување : 1 A DC12 V
Потрошувачка на енергија : помалку од 5 W
Адаптер : 12 V1 A
Работна температура : -40 ~ +85
Складирање температура : -40 ~ +85
Работна влажност : 0~95% без кондензација
Работно време : 100000 часа

Други карактеристики

Должина на кабел:
2CH, 4CH, 8CH
Бренд Име:
DVNOAH
Тип На Објект:
Оптички Предавателот & Приемник
Број На Модел На:
Г-AHDT/R
боја:
Црна
моќност:
12V1A
Пренос на далечина:
Multimode ≤ 1 КМ singlemode ≤ 20KM
Канал:
2/4/8
Глас пропусен опсег:
8KHZ
Се Вратите На Тежината:
40 dB
предавателот растојание:
0-20km
Име:
AHD/CVI/DVI

Најдобри понуди