• Неодамнешно
8pcs Море Светот Делфин Силикони Чоколадо силиконски калап рачно изработени сапун мувла мус желе мувла DIY

8pcs Море Светот Делфин Силикони Чоколадо силиконски калап рачно изработени сапун мувла мус желе мувла DIY

DEN 168.00

Количина на стоки
Тековен

Вие не мора да се направи на мувла сува, како шест-pack, вие само треба три калапи, а останатите три мора да се полни со вода. Дел од мувла има rip ова е фабрика кога отворањето била пресечена, е да се олесни издавањето на купувачи. Со цел да се направи печење заврши како најдобар печење ефект, спреј мала количина на анти-лепливи за печење на врвот на силиконски површината пред печење. Пред првата употреба, може да се чисти со вода или детергент, да се отстрани површинската прашина. Купувачи Забележите Сите основни производи на овој веб-сајт имаат реална слика, детален опис, материјал, големина, големината, итн. Не гума, гума, а не пластични ! Силика гел е плажа камен, низок јаглерод заштита на животната средина. На силика гел треба да биде отворен во тавата кога печење. За евалуација : вашата лојалност на евалуација, е нашата сурова се вози напред, ако се примени стоки задоволен и среќен, ве молиме да ни даде поттикнување на пофалба, откако проблем, ве молиме контактирајте со онлајн услуга за клиентите, ние ќе ви ги даде најдобрите по-продажбата на услугата. Не веднаш исплакнете со студена вода за да го продолжи работниот век., ве молиме бидете сигурни да се купи. Бидете сигурни дека силиконски калап е целосно сува пред и по секоја употреба. Не користите целосна ножеви или други остри инструменти на силика гел, а не стрес, се повлече, и насилство. По првиот и секоја употреба, се мијат со топла вода (разредена храна cleaner) или во машина за миење садови. Има отпорност на корозија за чистење агент и други видови на корозивен материјал и е лесно да се чисти.
Чистење и одржување на силиконски калап
1. По чистење ве молиме сува, сместени во кутија за складирање, силика гел лесно да се електростатско реакција, ќе се апсорбира воздух на микро-честички и прашина, а не да се користи на подолг рок, да се избегне директна изложеност на воздух. Главната состојка е силика гел, еден вид постои во песок, камен, на кристално природна состојка. Во основа е прирачник за обработка на хроматските аберации и мал недостаток многу загрижен ве молиме внимателно да размислат пред да одлучат дали да го нарачате. Боја Разлика Опис : Затоа на позадината на фотографијата. На силиконски калапи може да се користи само во печки, печки и микробранови печки. Ако не сече, не може да се demoulding. Силиконски има висока јачина на мекост, отпорност на корозија, погоден за температура, погоден за готвење, печење, и да се едноставни и практични.

Други карактеристики

Материјал:
Силикони
Обликот:
Животните
Тема:
море светот
Број На Модел На:
XG032

Најдобри понуди