• Неодамнешно
  • -12 %
befon 21 22 XL Компатибилни, Мастило Кертриџ Замена за HP 21 22 21XL 22XL Deskjet F2180 F2280 F4180 F2200 F380 300 380 Печатач

befon 21 22 XL Компатибилни, Мастило Кертриџ Замена за HP 21 22 21XL 22XL Deskjet F2180 F2280 F4180 F2200 F380 300 380

DEN 802.00
DEN 911.52

Количина на стоки
Тековен


Бренд : befon
Модел : 21 XL 22 XL
Компатибилен Модел : C9351 A, C9352 A
Боја : Б.к., Три-боја
Јачина на звук : Б.к.-20ml, Три-боја-16ml
Страница Принос : Б.к 440 страници, Три-боја 850 страници
на А4 формат, 5% покриеност
Пакување : 2 парчиња/многу (1pcs црна+ 1pcs три-боја)
Карактеристики : компатибилни, Голем Капацитет
Компатибилен машина ( за референца само ) :
компатибилен за :
За HP Desk Jet 3910 3915 3920 3930 3930v 3940 3940v D1311 D1320
D1330 D1341 D1360 D1368 D1415 D1420 D1430 D1445 D1455 D1460
D1468 D1470 D1520 D1530 D1558 D1560 D1568 печатари;
За HP Desk Jet D2320 D2330 D2345 D2360 D2430 D2445 D2460
F2110 F2120 F2128 F2140 F2180 F2187 F2188 F2210 F2212 F2214
F2235 F2238 F2240 F2250 F2275 F2280 F2288 F2290 печатари;
За HP Desk Jet F300 F310 F325 F335 F340 F350 F370 F380 F385
F390 F4100 F4135 F4140 F4150 F4172 F4180 F4185 печатари;
За HP ФАКС 1250 3180 печатари;
За HP Office Jet 4315 4315v 4315xi 5600 5605 печатари;
За HP Office Jet 5610 5610v 5610xi Сите-во-Едно печатари;
За HP Office Jet J3608 J3625 J3635 J3640 J3650 J3680 печатари;
За HP PSC 1401 1402 1403 1406 1408 принтери
За HP PSC 1410 Сите-во-Едно priner;
За HP PSC 1417 Сите-во-Едно печатач.
Ако вашата оригинална касети модел не се 21 22,
21 22 XL не може да се користи за вашиот печатач, не го купат!
Било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.
висок квалитет на чип, високо компатибилни за печатач добра печати ја главата, џет мастило течно мастило кертриџ млазницата заштитна клип
поголем сунѓер, поголем капацитет, повеќе страници
Ве молиме имајте во предвид :
1.Некои мастило касети со дупки за да додадете мастило direcctly, некои мастило касети, без дупки.
Ако не постојат дупки, постојат алатки во нашата мастило кутија да се вежба дупки лесно.
2.Кога додадете мастило, мастило може да течење, само нека кертриџ се залагаме за некое време, или да користите алатки во нашата мастило
кутија за да блокирате за некое време.
3.Ние ви препорачуваме додавање помалку од 8ml црно мастило и помалку од 3ml боја на мастило секое време.
Ако додадете повеќе, мастило може да течење и печати ја главата не можат да работат.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Ако индикаторот светлина е да трепка и печатач контролен панел покажува "не се идентификуваат" или "некомпатибилни" или "мастило кертриџ неуспех" или "мастило кертриџ недостасува/оштетен" и др. Решение : се надвор мастило кертриџ, чистење на чип на мастило кертриџ со гумичка или сув памук брис или памук брис натопена со алкохол. Обидете се повеќе пати, il ќе работат. Ако не, pls контактирајте со нас што е можно поскоро.

Други карактеристики

Тип:
мастило кертриџ
Бренд Име:
befon
Број На Модел На:
21XL 22XL
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Производот:
мастило кертриџ
Производ модел:
21XL 22XL
компатибилен печатач модел :
Deskjet f2180 f2280 f2200 f4180 f380 печатач
јачина:
Б.к.-20ml, Три-боја-16ml
боја:
Црна, Три-Боја
Сертификати:
ISO14001, ISO19001, Б.В., десет медали од CN, Env Мастило и Мастер Стандард
Пакување:
2 парчиња/многу( 1pcs црна+1pcs три-боја)
компатибилен и замена модел:
C9351A C9352A
функција 1:
Повторно Произведени
Карактеристика 2:
Полни

Најдобри понуди