• Неодамнешно
2 парчиња/многу 100UF 400V100UF алуминиум electrolytic capacitor големина 18*30 T20

2 парчиња/многу 100UF 400V100UF алуминиум electrolytic capacitor големина 18*30 T20

DEN 66.24

Количина на стоки
Тековен


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Отценети
Capacitance
T20
Толеранција 20%
Големина / Димензија 18mm
Висина - Седиште (Макс) 30мм
Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

Други карактеристики

Број На Модел На:
100uf
боја:
Светло Сива
is_customized:
Yes
Пакет Тип:
преку дупка
Примена:
Општа Намена
Температурата На Работа:
Стандард
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Структура:
Фиксна Capacitor
Бренд Име:
ENLINCA

Најдобри понуди