• Неодамнешно
100pcs/многу 33UF висока фреквенција ниска отпорност 400V 33UF алуминиум electrolytic capacitor големина 13*18 T28 400V33UF

100pcs/многу 33UF висока фреквенција ниска отпорност 400V 33UF алуминиум electrolytic capacitor големина 13*18 T28 400V33UF

DEN 951.84

Количина на стоки
Тековен


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Номинална Capacitance T28 Толеранција 20% Големина / Димензија 13mm Висина - Седиште (Макс) 18mm Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

Други карактеристики

Температурата На Работа:
Стандард
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Пакет Тип:
преку дупка
Број На Модел На:
t28
Структура:
Фиксна Capacitor
Номинална Напон:
400V33UF
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ENLINCA
боја:
Светло Сива
Примена:
Општа Намена

Најдобри понуди