• Неодамнешно
TransGems 7.5 mm 1.5 Карат Заверена F Безбоен Moissanite Лабава Лабораторија Дијамант скапоцен камен Тест како Вистински Дијамант Круг Брилијантен Гем

TransGems 7.5 mm 1.5 Карат Заверена F Безбоен Moissanite Лабава Лабораторија Дијамант скапоцен камен Тест како Вистински

DEN 5174.40

Количина на стоки
Тековен


Објектот # :
TGDEF07.5
Центар Камен Тип :
TRANSGEMS Вистински Лабораторија Одгледува Moissanite
Центар Камен Облик :
Круг Брилијантен Намали , Одлична Сечење
Центар Камен Боја :
F Безбоен
Центар Камен Големина На :
7.5 mm
Центар Камен Карат : 1.5 Карат
Ветувањето на револуционерна безбоен сјај и убавина
Превозот
Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 4-10 дена по уплатата се потврди(не вклучувајќи празници).
На следење на број ќе биде надграден во прв пат кога ќе се испратени надвор, можете да ги пронајдат вашиот парцела на Ali Express Платформа.
Ако вашиот објект не беше пристигна во проценува време на испорака, ве молиме контактирајте со нас, без било какви се двоуми, ние ќе ви помогнеме да го проверите вашиот парцела со превозот курир.
Се Враќа Политика
Ние нудиме 15 дена се врати без причини од пратката е доставен, купувачот треба да се плати за враќање на трошоците.
Ако сте го добиле погрешен објект или избега објект, plz контактирајте не веднаш за да се вратите, ние ќе се плати за враќање на трошоците.
Plz бидете сигурни дека објектот пакет во оригиналното пакување/кутија кога ќе се врати.
Благодарение на вас!

Други карактеристики

Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
TransGems
Certificate Type:
GDTC
Главниот Камен:
Moissanite
боја:
Бела
Надворешниот Дијаметар:
7.5mm
камен тип:
Moissanite/Симулирани дијамант
боја обезбеди:
Бела Безбоен ( F)
Обликот:
круг брилијантен машина намали
Камења аспекти:
57
Камен Јасност:
VVS
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Карат Тежина:
1.5 Карат
Дијамант Намали:
Одлични
Дијамант Јасност:
VVS1

Најдобри понуди