• Неодамнешно
Дете Дете Спортски Развој Отворено Виножито Чадор Падобран Играчка Скок-вреќа Ballute Игра Падобран Повеќе димензии

Дете Дете Спортски Развој Отворено Виножито Чадор Падобран Играчка Скок-вреќа Ballute Игра Падобран Повеќе димензии

DEN 384.00

Количина на стоки
Тековен

Обука цели : добро деца, обуки за групни игри , и да ги развијат своите знаења и способност за работа со родители на боја . Мека виножито , со "ветрот' подеми и падови , со способноста да се посветам на децата колективно виножито чадор игра 1, името на играта : се повлече круг околу Играта цели : 1 , децата, развивање чувство за ритам ; 2 , вежбање деца трчање и скокање способност ; Игра подготовка : Музика виножито чадор за Време на игра : 1 , наставниците и родителите велат стиховите заедно , според ритамот се движат чадор, падобран 2 , ротира за да го прочитате текстот на "прошетка прошетка" кога 3, последната реченица од родителите и децата заедно crouched под виножито чадор , да се стави на мали животни , наставникот правеше волкот го фати мали животни ( повтори играта ) Игра водич : Праша децата и родителите со ритмичка clapping од 2, името на играта : Caterpillars Игра цели : 1 , се посветам на децата 's способност да имитираат ; 2 , подобрување на децата раце, нозе сила ; 3 , згрижените деца физички координација ; Игра подготовка : Музика виножито чадор за Време на игра : 1 , наставниците Наставникот caterpillars индексирање акција 2 , музика, бебето и родителите учат caterpillars 3 , бебето седи во скут на родителите дозволете бебето да почувствува моќта на бебето е нозете да се донесе чувство на подеми и падови Игра водич : Бара од родителите да биде голема нога падови , подеми и падови на вашето бебе целосно да се чувствуваат чувство ; 3, името на играта : за да се најде нејзината мајка Игра цели : 1 , децата, развивање чувство за ритам ; 2 , според ритамот на музиката акција ; Игра на подготовка : Виножито Чадор Музика за Време на игра : 1 , заедно со наставниците и бебето чекор на балон во виножито чадор чадор ; 2 , кога музика звучеше , деца според ритамот на танцот , музиката престана и децата брзо се стрча врати во прегратките на своите родители Игра водич : Кога родителите тресење виножито чадор внимание , не премногу акција 4, името на играта : yurt Игра цели : да се донесе на играта да се почувствува радоста на групата здравје Игра подготовка : Виножито Чадор во Текот на играта : Родителите и наставниците фатени виножито чадор чадор страна , слушање на наставникот 's лозинка : "се високо , две нека оди три од четири одржа висока кога родителите и бебето отиде да седат под еден чадор и чадор на раб . Игра водич : родителите со своите сопствени емоции да се појават децата , поттикнување.

Други карактеристики

боја:
1m, 2м
Број На Модел На:
/
Бар-кодот:
No
Пол:
Унисекс
Материјал:
Полиестер
Функција:
Алчни/Движење Способност Развој
Бренд Име:
TEUMI
Предупредување:
/
Возраст Опсег:
> 3 години
Димензии:
/
Спорт:
Гимнастика
Тип:
/
дизајн:
/

Најдобри понуди