• Неодамнешно
  • -5 %
КРИ Xlamp XML2 XM-L2 10W Бела 6500K Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter Сијалица со 20mm Heatsink За Светло копче за DIY

КРИ Xlamp XML2 XM-L2 10W Бела 6500K Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter Сијалица со 20mm Heatsink За Светло копче за DIY

DEN 136.00
DEN 143.52

Количина на стоки
Тековен

XLamp XM-L2 Највисоко Вршење, Комерцијално Достапни, Еден Умре LED Доставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XM-L2 ЛЕР е највисок-вршење, комерцијално достапни, еден умре LED. Изграден на SC3 Технологија Платформа, XLamp XM-L2 LED обезбедува до 20% повеќе lumens и lumens-по-watt и двојно lumens-по-доларот на оригиналниот XM-Л На XM-L2 LED нуди уникатна комбинација на висока ефикасност и висока лумен излез на голема вози струи, доставување невиден 1198 lumens на 116 lumens-по-вати ефикасноста на 3, 25°C. Карактеристики : Maximam се вози на струјата : 3000m A Ниска термичка отпорност : 2.5 C/W Максимум делница температура : 150 C агол на Гледање : 125' ANSI-компатибилен chromaticity кутии за Неограничен број на подот живот во Reflow solderable-JEDES J-STD-020 C Electrically неутрален термички пат Технички Параметри : Количина : 1 BUC Модел Тип : Кри XML2-L2 Емитуваат Боја : Бела Боја Температура : 6000-7000 K Агол на Гледање : 110 Степен DC Напред Напон (VF) : 2.9-4 Vdc DC Напред Тековната (АКО) : 3.0 Моќ : 10 W Ниска термичка отпорност : 2.5°C/W Максимум делница температура : 150°C агол на Гледање : 125° Дијаметар : 20 MM ANSI-компатибилен chromaticity кутии за Неограничен број на подот живот во ≤ 30o C/85% RH Reflow solderable - JEDEC J-STD-020 C Electrically неутрален термички пат

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
XML L2
Wattage:
10W
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
LED

Најдобри понуди