• Неодамнешно
  • -0 %
Автоматско HS1010 HS1010A LCD Дигитален Сплит Светлина Luxmeter Тестер Осветлување Метар рачен Светлина luminometer

Автоматско HS1010 HS1010A LCD Дигитален Сплит Светлина Luxmeter Тестер Осветлување Метар рачен Светлина luminometer

DEN 671.00
DEN 671.04

Количина на стоки
Тековен

modname=ckeditor
Спецификација : име на Производ : HS1010 HS1010 A LCD Дигитален Светлина Метар Модел : HS1010,HS1010 A Материјал : plactic Мерен опсег : (1~200000 Lux) Повторливост : ±2% Точност : ±4%±10dgts( 10000 Lux) Температура карактеристика ±0.1%/°C Мерење стапка : Приближно 2.0 време/sec Слика детектор : Едниот силикон фото диоди со филтер Тежина : 130g Големина : (16.2 cm x 5.9 cm x 3.1 cm)(HS1010 A) (10.8 cm x 5.9 cm x 3.1 cm)(HS1010)
Карактеристики :
Автоматското мерење на ниво на селекција
Max и min читање hold функција
Redding заклучен задржете
Автоматско снимање на податоци
Примена : Погоден за училница, библиотека, фабрика, канцелариски итн. modname=простор&висина=30 modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center modname=простор&висина=30 modname=ckeditor
Пакет се вклучени :
1 X Дигитален illuminance метар

Други карактеристики

боја:
HS1010, HS1010A
Бренд Име:
jiguoor

Најдобри понуди