• Неодамнешно
  • -0 %
IP66 Triac 80W 100W 120W 150W 200W 300W 360W Dimmable LED Драјвер AC до 12V DC Напојување 24V Затемнување Осветлување Трансформатор.

IP66 Triac 80W 100W 120W 150W 200W 300W 360W Dimmable LED Драјвер AC до 12V DC Напојување 24V Затемнување Осветлување

DEN 3956.00
DEN 3956.16

Количина на стоки
Тековен

IP66 Triac 80 W 100 W 120 W 150 W 200 W 300 W 360 W Dimmable LED Драјвер AC до 12 V DC Напојување 24 V Затемнување Осветлување Трансформатор.
Предност :
1. Ниска температура зголемувањето на околу 20-25 сте, Висок ПРЕСТАПНА>0.98.
2. Увезени capacitor со супер долг животен век повеќе од 10.000 хс во 105 сте.
3. Работна температура -35 65ºC
4. Повеќе од 24 часа стареење времето со 100% оптоварување.
5. Краток спој& Текот на напон и Над температура & Текот на оптоварување и Против lightining штрајк заштита.
6. 3 години гаранција.
7. Кратко време на испорака околу 5-7 дена за примероци, 7-15 дена за големата цел.
8. Прилагоден е на располагање.
9. Над цена е врз основа на стандардни параметри и Општи Барања.
Димензија : 150 W : 250*80*50mm
Ер / DHL / Федекс / Post NL / Custom-Бесплатен Превозот
Гаранција политика :
1 : рок на Гаранција : 3 години.
2 : 100% на сите производи ќе бидат тестирани пред превозот од страна на нашите КК персонал.
3 : за Време на гаранцискиот период, ние веднаш ќе снабдување замена за слободни.
4 : Promot technciail поддржува и водениот раствор ќе бидат понудени!
5 : Поволна цена според големи количина.
6 : Откако партнерство воспоставена, најновите и најжешките производи информации
Веб : www.treefores.com
Zhuhai Treefores Technology Co., Ltd
Основана е во 2006 година ( регистрирани град на САД $5million), е професионална производител и трговец на led осветлувањето и phlx производи.Ние сме на ОЕМ за многу светски познати компании во Европа, Америка, Југоисточна Азија, Хонг Конг и Тајван. Обединети со други професионални осветлување претпријатија, Treefores Технологија се применува извонредна технологија и услуги во Led производи, и ние имаме стекнато за пошироко признавање и голем углед.
Заедно со нашите почитувани клиенти, ние ќе работат понапорно се држи до целта : Заштеда на Енергија и заштита на Околината Friendlly. Иновации, Intergrity ќе го направи нашиот квалитет и услуги за подобри и подобри, и ние градиме нашата планета многу ПОСВЕТЛА, позелен и поубаво.јон.

Други карактеристики

Wattage:
80W, 100W, 120W, 150W, 200W, 300W, 360W
Напон:
Output DC12V, Output DC24V
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Повратен Сигнал:
triac
Излезниот Напон:
DC12V/24V
Гаранција:
3 Години
Карактеристики:
Triac Затемнување LED Драјвер
Влезниот Сигнал:
AC
сертификација:
RoHS,CE
Приклучок Тип:
Никој
Тежина:
0.2kg
Број На Модел На:
TFR-TRIAC-V100W
Влезен Напон:
Глобална напојување за AC100-240v
Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
Treefores
Модел:
12V 24V Triac Dimmable LED Драјвер
Влезен напон:
Глобална напојување за AC100-240v
Излезниот Напон:
DC 12v/24v
Фактор на моќност:
95%
Ефикасност:
85%
IP го оценувате:
IP66
сертификација:
CE, Rohs TUV
Материјал:
Алуминиум
животен век:
35000 часа
Гаранција:
3 Години

Најдобри понуди