• Неодамнешно
  • -35 %
E27 ПИР Инфраред Сензор за Движење LED Светло Светилка Носителот Штекер LED Светилка База Сензор за Движење Switch за LED Светло Фитинзи

E27 ПИР Инфраред Сензор за Движење LED Светло Светилка Носителот Штекер LED Светилка База Сензор за Движење Switch за

DEN 181.00
DEN 278.40

Количина на стоки
Тековен


HG0012998
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : пластични+метал
Големина : прибл. 85*83*32-милиметри
Боја : како на сликата покажува
Работен напон : AC 170-250 V, 50/60 Hz.
Оптоварување моќ : 3-80 W
Сетилните опсег : 5-8 M 110°
Осетливост : 5 LUX
Одложување време : 15~300seconds
Потрошувачка на енергија лер : ≤0.1 W
Оптоварување карактеристики : заштеда на енергија светилка, ПРЕДВОДЕНИ
Карактеристики :
Инфрацрвен Сензор за Автоматско Осветлување Контрола Прекинувач со светилка сопственикот; удобен, безбедно и практично.
Добро решение за заштеда на енергија.
Можете удобно да се остави на светлината автоматско вклучување/исклучување. Прекинувачот може да се открие човечкото тело е инфраред, и користете инфраред за контрола на оптоварување.
Лесно да се инсталира.
Силна анти-мешање способност
Погоден за ходник, тоалет, подрум, гаража и други места на автоматско осветлување.
Пакет се вклучени :
1x Инфраред за Префрлување
2x Завртка
2x Маска
1x Операција настава
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 0.5-1cm грешки поради прирачник за мерење
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Други карактеристики

Гаранција:
Никој
сертификација:
CE
Карактеристики:
сензор светилка носителот
Број На Модел На:
Инфрацрвена Ламба Носителот
База Материјал:
ABS
Бренд Име:
Mayitr
Тип На Објект:
Светилка Основи

Најдобри понуди