• Неодамнешно
E27 AC220 50/60HZ Инфраред Сензор за Движење Автоматско Светлина Светилка Носителот Switch Интелигентни Светлина, Движење Сензори се Префрлите W/ Завртки

E27 AC220 50/60HZ Инфраред Сензор за Движење Автоматско Светлина Светилка Носителот Switch Интелигентни Светлина, Движење

DEN 244.32

Количина на стоки
Тековен

Погоден за места
Коридор тоалет подрумски простории, гаражи и други места на автоматско осветлување.
Карактеристики :
Нашите производи усвојување на повеќето напредни увезени внатрешен сензор и се коло, кога пешаците во сетилните спектар на светлина ќе започне автоматски, кога ќе ја напушти светлината ќе го одложи и да се исклучи автоматски. Тоа е :
1.Широк работен напон, нормално работење in170 V-250 V,50/60 HZ
2.Голема моќ, отпорност најголемо оптоварување може да reach60 W
3.Силна анти-притискање капацитет, повеќе безбеден и сигурен
Спецификација :
1 Работната сила : AC170 V~250 V,50/60 HZ
2 Оптоварување моќ : 3-60 W;Оптоварување карактеристики : заштеда на енергија светилки до 80 W, LED светла до 20 W
3 потрошувачка на Енергија Лер : ≤0.1 W
4 оптоварување карактеристики : ЛЕР заштеда на енергија светилка
5 Одложување време : 30 ГОДИНИ
6 Осветлување : 5 LUX
7 Индукција растојание : 110°,5~8m
8 Материјал : Пластика
Внимание :
1 за Да го исклучите енергија кога инсталацијата, мора да биде инсталиран од страна на професионални
2 не преоптоварување да се користи
3 Овој производ не треба да се користи за блескаво сијалица
4 Оваа опција може да функционира нормално, по 45 секунди кога електрична енергија, тоа е infrared светло загрејте време 1 x Сензор Префрлате
2 x Завртки

Други карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
тековната:
250A
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
Inpelanyu
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
сертификација:
CE,CCC
Број На Модел На:
GJ0644-01
Карактеристики:
Енергија-Заштеда На
Гаранција:
no
Оптоварување на моќ:
≤W
Потрошувачка на енергија Лер:
≤0.1 W
боја:
Бела
Тип:
Вклучете светилка носителот

Најдобри понуди