• Неодамнешно
  • -5 %
10pcs 2x7 Стр 14 Pin 2.0 mm Игла Насловот Женски Двоен ред SMT PCB површината Планината SMD reflow solderable во најголемиот дел Rohs Доведе Слободни

10pcs 2x7 Стр 14 Pin 2.0 mm Игла Насловот Женски Двоен ред SMT PCB површината Планината SMD reflow solderable во најголемиот

DEN 205.00
DEN 216.00

Количина на стоки
Тековен


2x7 Стр 14 Pin 2.0 mm Игла Насловот Женски Двоен ред SMT SMD Rohs Доведе Слободни
1. Моменталната оценка : 1.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 500 V
6. Изолатор материјал : Полиестер (UL94 V - 0)
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Ау над 50u Ni
Корисниците Кои Видени Оваа Точка Исто Така, Видени

Други карактеристики

Број На Модел На:
PHF2D07SM
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
PCB Женски Насловот Двоен Ред
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
2.0 mm

Најдобри понуди