• Неодамнешно
  • -40 %
Најдобра Цена AC напон 220V 1CH 10A Безжична Реле Далечински Управувач Вклучите Далечинското Светлина Прекинувач Радио Излез 220 V Ресивер Безжична TX

Најдобра Цена AC напон 220V 1CH 10A Безжична Реле Далечински Управувач Вклучите Далечинското Светлина Прекинувач Радио

DEN 434.00
DEN 724.32

Количина на стоки
Тековен


Најдобра Цена AC напон 220 V 1 CH 10 A Безжична Реле Далечински Управувач Вклучите Далечинското Светлина Прекинувач Радио Излез 220 V Ресивер Безжична TX
1.Примачот Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V) Max Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А ) Канал : 1 CH Работна Фреквенција : 315 MHZ/433.92 MZH Приемник чувствителност : : -105 Db Работна температура : -10 "C - +60" C Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
2.Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50m/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz (Default 315 MHz) Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 3.Функција : A : Еден-Нема врска е Еден. Б : за да се ПрефрлатеПоврзете се "Т& Mid Dot "е Смениш. C : Latched- Поврзете се "L& Mid Dot" е Latched. ЕденПритиснете на Предавателот копчето , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување; примачот реле е ИСКЛУЧЕН, Вклучи / исклучи-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО, LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, Притиснете на предавателот копчето Б, реле е ИСКЛУЧЕНО. 4.Метод на учење : Учење код : Одржување притиснете го копчето за учење копчето ,LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето,додека LED индикатор престане да трепка брзо ,тоа значи учење успешно. Отстрани код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот околу 10 секунди . Кодот ќе бидат избришани. 5.Пакетот вклучува : 1 X Приемник (Со капак) 1 X Предавател (за батеријата не се вклучуваат)

Други карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
RR-220mn-Т1
Карактеристики:
Текст AC220v Излез 220 V
Бренд Име:
MITI
тековната:
10A
Гаранција:
1 година
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични

Најдобри понуди